سید ساجد یعقوبی
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: حرکت جهادی و مشارکت های مردمی عامل پیشرفت فعالیت های قرآنی و بسط و توسعه فرهنگی اسلامی در جامعه است.
کد خبر: ۹۱۹۸۷۸۱
|
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶

حرکت جهادی عامل پیشرفت فعالیت‌های قرآنی در جامعه است

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده در نشست اعضای جامعه قرآنی استان، با تاکید بر نقش موثر فعالان قرآنی در پیشبرد اهداف سازمان تبلیغات اسلامی گفت: مجموعه بزرگ تبلیغات اسلامی در کشور با وجود سه نیروی کارآمد و پرتلاش اعم از روحانیون، مادحین و هیئات مذهبی و نیز جامعه قرآنی به ارائه فعالیت می پردازد که این میان جامعه قرآنی نقش بسزایی در پیشبرد اهداف این سازمان دارد.

وی با بیان اینکه انسجام و هماهنگی در فعالیت های قرآنی باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: در عرصه قرآنی نهادها و مجامع مختلفی به ارائه فعالیت در جامعه می پردازند که انسجام چندانی نداشته و بصورت مجزا فعالیت های تقریبا یکسانی انجام میدهند، لذا بایستی در انسجام بخشی به این فعالیت ها در عین تقسیم کار، تلاش کنیم و با یک هدف واحد در فراگیر نمودن نهضت قرآنی قدم برداریم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، حرکت جهادی و بسیجی وار در عرصه خدمتگذاری به ساحت قرآن را مهم ترین عامل در پیشرفت فرهنگ قرآنی عنوان کرد و افزود: ملزم به کارهای اداری و آئین نامه های رسمی نهادهای دولتی بودن، تسریع در رسیدن به اهداف را با مشکل روبه‌رو می سازد، لذا با استمداد از مشارکت های مردمی و خیزش جدی با همت همگانی، می تواند خادمین عرصه قرآن را در ارائه تعالیم قرآنی به آحاد مختلف جامعه با موفقیت چشمگیری روبه‌رو سازد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، با تاکید بر رونق آموزش ترجمه و تفسیر در جلسات قرآنی، محتوا بخشی به این جلسات را مهم عنوان کرد و افزود: در تمامی صنوف جامعه، کم آسیب ترین صنف جامعه قرآنی کشور است که این امر با پرداختن به محتوای جلسات قرآنی و توجه به معانی آیات قرآن، در بخش های مختلف جامعه نیز جریان می یابد.

وی در پایان، سازمان تبلیغات اسلامی را خادم جامعه قرآنی در عرصه فرهنگ سازی تعالیم ناب دینی عنوان کرد و افزود: ما در شناساندن جایگاه ویژه قاریان و حافظین قرآنی در جامعه و بسط و توسعه اندیشه قرآنی تلاش خواهیم کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار