سعید معادی مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون: استقرار سیستمرمز دوم پویا را فرصتی در جهت افزایش امنیت درپرداخت‌های غیرحضوری مبتنی برکارت جهت مشتریان دانست.
کد خبر: ۹۱۹۹۰۳۶
|
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، سعید معادی مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون با اشاره به اهمیت استقرار سیستم رمز دوم پویا جهت پرداخت‌های اینترنتی گفت: از مهم‌ترین مأموریت‌های نظام بانکی، تسهیل، تسریع و تأمین امنیت انتقال وجوه است و با توجه به سوءاستفاده‌های صورت گرفته توسط کلاه‌برداران اینترنتی، ارتقای امنیت پرداخت‌های اینترنتی و انتقال وجوه، ضرورت ویژه‌ای پیدا نموده است.

 

وی افزود: فرصت‌طلبی سودجویان، سوءاستفاده افراد متقلب و مجرم در فضای مجازی توأم بااطلاع ناکافی برخی مشتریان، اطمینان و اعتماد بی‌مورد و بسیاری از موارد سبب می‌شود که حساب بانکی افراد مورد تهدید قرار گیرد که البته نظام بانکی برای بستن این منافذ و آگاهی‌بخشی به مردم، تلاش‌های بسیاری کرده است.

 

معادی بابیان اینکه مطرح‌شدن رمز یک‌بارمصرف یا همان رمز پویا راهکاری برای رسیدن به امنیت در جهت ارائه خدمات بانکی اینترنتی است، افزود: در مقابل رمز ثابت، رمز پویا قرار دارد و درواقع به رمزی اطلاق می‌شود که می‌توان از آن فقط برای یک‌بار در تراکنش و یا در محدوده زمانی کوتاهی مورداستفاده قرار گیرد و کاربر حداکثر برای هر تراکنش می‌تواندفقط یکبار از رمز صادره استفاده کند و درواقع رمز پویای صادره فقط طی مدت تعیین‌شده، قابل‌استفاده جهت انجام تراکنش بوده و پس‌ازآنجام عملیات و یا با اتمام زمان تعیین‌شده قابل‌استفاده نخواهد بود.

 

وی تصریح کرد: با پویاسازی رمز دوم کارت‌های بانکی، احتمال سوءاستفاده از کارت به‌شدت کاهش می‌یابد و دارندگان کارت‌های بانکی می‌توانند به‌جای استفاده از یک رمز دوم ایستا (ثابت)، در هر بار خرید اینترنتی یا پرداخت‌هایی که نیازمند رمز دوم کارت می‌باشد از رمز پویایی که بانک در اختیارشان قرار می‌دهد، استفاده کنند.

 

مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون در رابطه با زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا برای خدمات بانکی غیرحضوری کارت، یادآور شد: بنا بر اعلام بانک مرکزی و تصمیم اتخاذشده از سوی شبکه بانکی کشور ابتدای دی‌ماه امسال، زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا می‌باشد و پس‌ازآن هیچ بانکی برای ارائه خدمات غیرحضوری کارت، رمز دوم ثابت را نخواهد پذیرفت.

 

معادی با اشاره به روش فعال‌سازی و دریافت رمز پویا، اظهار کرد: پویاسازی رمز دوم کارت‌های بانکی توسط بانک صادرکننده کارت انجام می‌شود و مشتریان بانک توسعه تعاون می‌توانند برای فعال‌سازی رمز پویای کارت خود از طریق مراجعه به شعبه، اینترنت بانک و همراه بانک استفاده نمایند.

 

وی بابیان اینکه فعال‌سازی رمز پویا هیچ‌گونه هزینه‌ای برای مشتریان ندارد، افزود: با توجه به حجم بالای کارت‌های صادرشده در شبکه بانکی، مشتریان، پویاسازی رمز دوم کارت‌های بانکی خود را به‌روزهای پایانی مهلت تعیین‌شده موکول نکنندو هر چه سریع‌تر نسبت به فعال‌سازی آن اقدام نمایند.

 

مشاور مدیرعامل، مدیر امورروابط عمومی و حوزه مدیریت بانک توسعه تعاون با تأکید بر اینکه اگر کاربر به‌صورت متوالی 3 بار رمز دوم پویا را اشتباه وارد نماید، خدمات غیرحضوری کارت غیرفعال خواهد شد، افزود: در این صورت مشتری باید جهت فعالسازی مجدد این خدمت به شعب و یا دستگاه‌های خودپرداز بانک مراجعه نمایند تا ضمن احراز هویت نسبت به فعالسازی مجدد رمز دوم اینترنتی اقدام گردد.

 

معادی خاطرنشان کرد: آن دسته از مشتریانی که از کارت‌های بانکی خود صرفاً برای انجام تراکنش‌های پایانه‌های فروشگاهی یا خودپردازهای مبتنی برکارت استفاده می‌کنند نیازی به فعالسازی رمز پویا ندارند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار