سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۹۲۴۳۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹- ۴۰: ۱۰
ننگین‌ترین اقدام آمریکا در مواجهه با کشور اسلامی، طرح معامله قرن است که تنها هدف اصلی این اقدام جلوگیری از بازگشت میلیون‌ها فلسطینی آواره به وطن خود و نابودی جبهه مقاومت است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل ، همه ما می‌دانیم که قدس به عنوان جغرافیای عشق و قبله ایثار و مسجد‌الاقصی به عنوان نخستین قبله مسلمانان شناخته و معرفی شده است که مردم بیدار و مقاوم این منطقه سال‌های متمادی در مقابل خواسته شوم رژیم صهیونیستی ایستاده و به پشتوانه وحدت امت اسلامی در جبهه حق با ظلم مبارزه می‌کنند.

از آنجا که آزادسازی قدس یک وظیفه دینی، انسانی و اخلاقی برای مسلمانان جهان به حساب می‌آید مردم آزاده و مسلمان در جهان اسلام در طول این سال‌ها حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کرده و محکم‌تر و قوی‌تر از پیش در مقابل دشمن قد علم کرده‌اند.

شاید روز قدس بهترین فرصت برای نشان دادن وحدت اسلامی و حضور مردم در صحنه باشد که بی‌شک این اقدام تکمیل ‌کننده حلقه امنیت پایدار جهان اسلامی است.

اما امسال به دلیل بیماری جهانی کرونا راهپیمایی روز جهانی قدس در کشورهای اسلامی با هدف جلوگیری از انتشار حداکثری ویروس شایع به صورت مجازی یا با حضور کم مردم برگزار می‌شود.

ایستادگی فلسطین در برابر جنایتکار بشریت نشان از بیداری اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در رابطه با روز جهانی قدس و مقاومت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: شهر اشغالی فلسطین در طول تاریخ ناملایمات و ظلم زیادی را به خود دیده است که راز ایستادگی مردم این سرزمین بیداری اسلامی و وحدت و مقاومت بی‌بدیل بوده است.

آیت‌الله سیدحسن عاملی با اشاره به اینکه ملت‌های بیدار و مسلمان در طول سال‌های متمادی به تبعیت از حقوق بشریت در کنار مردم مظلوم فلسطین بوده‌اند، افزود: در طول‌ سالیان فلسطین به مدد انتفاضه و مقاومت اسلامی و همراهی بسیاری از ملت‌های مسلمان و آزادگان بی‌شک به خود می‌بالد چرا که وظیفه مسلمانان نسبت به برادران دینی خود دفاع از حریم هم و وحدت و انسجام است.

نقش محوری انقلاب اسلامی در بیداری و هوشیاری جهان اسلام

وی تصریح کرد: حمایت از مردم فلسطین در روز جهانی قدس یادگار امام راحل بود که به سبب وجود جمهوری اسلامی ایران این مهم سال به سال پربارتر شده که امروز آمریکا و ترامپ با عنایت کامل به اتحاد گسست‌ناپذیر مسمانان در پی سرکوب منطقه اشغالی هستند به طوری که از فلسطین و مردم آن چیزی جز یک نام بر زمین نماند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ما قدس را قبله اول خود دانسته و احترام به قدس و حمایت و دفاع از آن را که موجب وحدت و انسجام مسلمین شده مایه فخر می‌دانیم، اضافه کرد: حمایت از مردم فلسطین هر ساله با اختصاص یک روز برای راهپیمایی استکبارستیز و دشمن‌شکن برای اعلام برادری بین فلسطین و کشورهای اسلامی برگزار و اعلام می‌شد که امسال به جهت پاره‌ای از مشکلات ناشی از بیماری کرونا این امر انجام نشده است اما این به معنی عدم حمایت ما از مردم مقاوم و مظلوم فلسطین نمی‌باشد.

فلسطین تا هلاکت رژیم صهیونیستی دست از تلاش برنمی‌دارد

مدیر مسئول مرکز بین‌المللی یوم‌القدس با اشاره به ایستادگی مردم فلسطین در برابر ظلم و جور اسرائیل گفت: نقش انقلاب اسلامی در عزت بیداری اسلامی و هوشیاری ملت‌ها در برای تفرقه‌های دشمن را نمی‌توان کتمان کرد به طوری که امروز بحران فلسطین به یک بحران همگانی تبدیل شده و همه مسلمانان خود را مسئول در برابر رفع اشتغال از این منطقه می‌دانند.

عبدالرحمان ابوسنینه با اشاره به عقب‌نشینی‌های چندباره دولت اسرائیل تصریح کرد: عقب‌­نشینی اسرائیل از نوار غزه در سال 2005 نیز مدیون جریان مقاومت اسلامی فلسطین است که عقاید و تدبیر در دست گیری امور امام راحل در این نقطه از تاریخ مثال‌زدنی است.

وی افزود: فلسطین قطعا تا به زانو درآوردن رژیم اشغالگر صهیونیستی دست از تلاش برنخواهد داشت که در این راستا کشورهای اسلامی و مسلمانان همواره دوشادوش مردم فلسطین با بیداری انزجار خود را از دشمن اعلام خواهند کرد.

پیام مشترک امام جمعه و استاندار اردبیل در گرامیداشت روز جهانی قدس

نماینده ولی فقیه در استان و استاندا اردبیل روز جمعه در پیام مشترکی روز جهانی قدس آن را نماز مظلومیت ملت فلسطین و گره خوردن سرنوشت جوامع انسانی به ان ذکر کردند.

در پیام مشترک آیت الله سید حین عاملی و اکبر بهنامجو آمده است:

تدبیر و ابتکار بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، حاوی پیام‌هایی پرمحتوا در رابطه با جنایات رژیم اشغالگر قدس، مظلومیت مردم مسلمان فلسطین و گره خوردن سرنوشت جوامع انسانی به آن است.

نگاهی به تاریخ پرفراز و نشیب هفت دهه اخیر و بازخوانی آسیب‌های ناشی از فجایع انسانی رخ داده در این مقطع، تاثیرپذیری و تاثیرگذاری سرنوشت ملت‌ها در همدیگر را نمایان می‌سازد اما به‌رغم این حقیقت، در شرایط کنونی که جوامع در مقابل تهدیدات ناشی از فقر؛ تبعیض و خونریزی؛ بیش از پیش به همگرایی و اتحاد نیاز دارد، متاسفانه رژیم منحوس و کودک‌کش صهیونیستی در سکوت معنادار قدرت‌های زیاده‌خواه و استعمارگر از هیچ خیانتی درباره فلسطینیان مظلوم و بی‌پناه فرو گذاری نمی‌کند.

در آستانه روزقدس، این نماد  مقاومت اسلامی، ضمن تجدید میثاق با اندیشه‌های الهی حضرت امام خمینی(ره) و بیعت با رهبر معظم انقلاب، یک بار دیگر جنایات رژیم جلاد صهیونیستی، طرح الحاق کرانه باختری و نیت پلید جنایتکاران در تغییر پایتخت اشغالگران قدس شریف برای حذف موجودیت فلسطین را محکوم و با تاکید بر وفاداری به آرمان‌های قدس شریف و دفاع از مردم ستمدیده فلسطین، انزجار خود را از تحریم‌های برخی کشورهای غربی علیه حزب الله لبنان و تضعیف مقاومت اسلامی اعلام می‌کنیم.

دردی که ملموس است

شاید این روزها درد مردم فلسطین برای همه مسلمانان جهان اسلام ملموس باشد، دردی که طی دهه‌های طولانی زخم‌های زیادی بر پیکره فلسطین وارد آورده و تنها التیام این زخم‌ها حضور مردم مسلمان و مؤمن جهان در کنار مردم مقاوم این منطقه است.

نژادپرستی و خودخواهی رژیم صهیونیست در کنار هدف شوم آمریکای جنایتکار برای سرنگونی مردم فلسطین و اشغال کامل منطقه سالها عمر مردم این منطقه را بر باد داده است، سال‌هایی که می‌توانست به خوبی در کنار مردم شهر برای هر خانوار فلسطینی رقم بخورد، سال‌هایی به دور از توپ و تانک، به دور از زد و خورد و به دور از نزاع و کشت و کشتار.

بدون شک انسجام و وحدت مردم مسلمان جهان در کنار برادران فلسطینی علاوه بر اینکه قوت قلبی است برای مردم مقاوم این سرزمین، تنها راه نجات این منطقه از دستان کثیف رژیم صهیونیست نیز می‌باشد.

اما دیرنده‌ترین مردمان جغرافیای عشق جهان؛ چیزی تا پیروزی باقی نیست، امروز اگر تاریکی نحس فاسقین بر زندگی شما سایه افکنده اما آینده روشن است و از آن شما، چرا که در طول تاریخ همواره آنچیزی که در برابر باطل به پیروزی رسیده "حق" بوده است و لاغیر.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar