سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۲۵۳۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹- ۵۵: ۱۲
یک استاد دانشگاه استان البرز مطرح کرد؛
استاد دانشگاه استان البرز گفت: آمریکا همواره مدعی ارائه تصویری انسان دوستانه از خود است و به طور مستقیم در راستای تامین منافعش، از موضوع حقوق بشر به عنوان ابزاری سیاسی برای اعمال فشار بر رقیبان سیاسی خود در صحنه بین الملل استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرج، استاد دانشگاه البرزی گفت: کشورهای غربی مدعی حمایت از حقوق بشر هستند از آنجا که رهیافت این کشورها در حوزه حقوق بشر تحت تاثیر منافع ملی و مسائل سیاسی قرار گرفته است، این کشورها تاکنون نتوانسته اند کارنامه قابل قبولی در حمایت از حقوق بشر در سیاست خارجی خود ارایه کنند.

علی صابر دوست ادامه داد: اغلب این کشورها نه تنها در سیاست خارجی خود جایگاهی برای حقوق بشر قائل نبوده اند، بلکه عملکرد آنها در مواردی حتی به نقض گسترده حقوق بشر منجر شده است.

وی افزود: کشورهای غربی از حقوق بشر به عنوان ابزار سیاست خارجی در برابر دیگر کشورها استفاده می کنند و این گونه اعلام می کنند تحقق منافع ملی مستلزم تمرکز بر طرح پیشبرد حقوق بشر و دموکراسی در کشورها، توسط ایالات متحده آمریکا است.

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: برخی از نظریه پردازان غربی اعتقاد دارند که طرح پیشبرد دموکراسی در برخی نقاط جهان به دلیل منافع ملی آمریکا است؛ به عبارت دیگر پیشبرد دموکراسی اهمیت چندانی ندارد و هدف اصلی منافع ملی است.

صابر دوست ادامه داد: ایالات متحده همواره مدعی ارایه تصویری انسان دوستانه از خود است و به طور مستقیم در راستای تامین منافع خود از موضوع حقوق بشر به عنوان ابزاری سیاسی برای اعمال فشار بر رقیبان سیاسی خود در صحنه بین الملل استفاده می کند.

وی افزود: کشورهای غربی با هدف زیر سوال بردن دستاوردهای انقلاب اسلامی و جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی به دیگر کشورها ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرده اند.

این استاد البرزی تاکید کرد: شکنجه زندانیان و اعدامهای عمومی توسط نیروهای امنیتی عربستان، ناپدید شدن مردم، اعدام مخالفان، محاکمه افراد بدون تفهیم اتهام از جمله اقداماتی است که دولت عربستان انجام می دهد؛ این در حالی است که آمریکا نقاط ضعف حقوق بشر در کشورهایی مانند ایران را به دلیل سابقه دشمنی قبلی برجسته می کند.

صابر دوست گفت: بنابراین حمایت های ظاهری آمریکا و برخی کشورهای غربی از حقوق بشر توجیه کننده این نیست که چرا غرب اعتقاد دارد دموکراسی در ایران نسبت به رژیم های غیر منتخب دیگر نقاط جهان ضعیف تر است.

وی افزود: حقوق بشر در غرب بر اساس مبانی غربی که اغلب با مبانی حقوق اسلامی در تعارض است، تدوین شده است و افزون بر آن غرب از حقوق بشر استفاده ابزاری و در پیگیری تحقق آن در کشورهای گوناگون به صورت گزینشی عمل می کنند این دو مسئله سبب اختلاف جدی بین ایران و غرب در این حوزه شده است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: پرونده غرب در زمینه حقوق بشر نشان از این مسئله دارد که پيگيری حقوق بشر تحت تأثير سياستها و منافع قدرتهای بزرگ غربی قرار دارد و در این ميان برخی کشورها و از جمله ایران، که مخالف سياستها و روشهای جاری نظام بين الملل هستند از سوی غرب به نقض حقوق بشر متهم می شوند.

صابر دوست تصریح کرد: غرب و به ویژه آمریکا از استقلال و صدور انقلاب اسلامی و از منطقه جغرافیایی ایران و منابع طبیعی و خود کفایی ایران هراس دارد و از طرفی از روحیه انقلابی در کمک به کشورهای مظلوم به ویژه فلسطین، یمن و ... هراس دارد لذا سعی می کند از هر حربه ای برای این مهم استفاده کند.

وی گفت: آمریکا خود بزرگترین ناقض حقوق بشر در دنیا است و امروز به مرز شکست از نظر قدرت سیاسی نزدیک شده است، با ظلم هایی که در دنیا کرده است نمی تواند چهره قابل قبولی از خود نشان دهد و امروز پیروزی جبهه حق نزدیک است و آمریکا از این موضوع هراس دارد.

این مدرس دانشگاه در خاتمه خاطر نشان کرد: حذف پست ها و موشن گرافیک ها و سایر آثار هنری در مورد حقوق بشر در بستر اینستاگرام توسط رژیم صهیونیستی و آمریکا نشان می دهد آنها حتی از ابزارهای فرهنگی ایران هراس دارند لذا این مهم نشان می دهد فرموده مقام معظم رهبری که باید تهدیدهای فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم به شدت دشمن را ترسانده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar