خبرهای داغ:
فاطمه اسدزاده

معرفی شهید شاخص هنرمندان فارس در سال ۱۴۰۰ / شهیدی که اسوه تلاش بود

شهید حسین فهیمی، یکی از شهدای هنرمند که در عرصه خوشنویسی و سینما و تولید مستند فعالیت می‌کرد، به‌عنوان شهید شاخص هنرمندان استان فارس در سال ۱۴۰۰ معرفی شد.
کد خبر: ۹۳۳۳۱۶۱
|
۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، آیین عطر افشانی گلزار شهدا و تجلیل از شهید حسین فهیمی، شاخص هنرمندان استان فارس در سال 1400 امروز، 22 فروردین‌ماه در شیراز برگزار شد.
سیدحمید رضا اسدزاده، همرزم و دوست صمیمی شهید فهیمی در حاشیه این مراسم گفت: شهید فهیمی طی سال‌های 61 تا 65 در جبهه حضور داشت كه ابتدا در بخش تبلیغات كارهایی از قبیل خطاطی، سمعی و بصری و خبری انجام می‌داد و بعد از آن در كسوت معاون توپخانه لشكر 19 فجر فعالیت كرد.
وی با یادآوری اینكه شهید فهیمی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهیدان فهیمی مسجد علی‌بن ابیطالب(ع) واقع در فلكه فرودگاه شیراز هم بود، گفت: در عملیات كربلای 5 در حالی كه شهید فهیمی مشغول وضو گرفتن بود، گلوله توپی در كنارش به زمین خورد و موجب شد تا نیمی از بدنش را از دست دهد.
اسدزاده با بیان اینكه شهید فهیمی پای راستش را از دست داد و دست راستش هم فلج بود و تنها با دست و پای چپ فعالیت می‌كرد و جانباز 70 درصد بود، گفت: با وجودی كه آن شهید سعید دست راستش را از دست داده بود، خطاطی را با دست چپ شروع كرد و دقیقاً به‌همان زیبایی خطاطی می‌كرد.
همرزم شهید فهیمی اظهار كرد: بعد از جنگ شهید فهیمی دو مرحله كاندید نمایندگی مجلس شد و بعد از آن كانون فرهنگی ـ هنری مصور را برای تولید مستند و كارهای محیط زیست در چهار راه گمرك شیراز راه‌اندازی كرد و همزمان هم در دانشگاه سوره به تدریس رشته هنر و سینما انجام می‌داد و كم كم از شیراز رفت و مقیم تهران شد و در آنجا هم همچنان فعالیت‌های خود را گسترش داد.
وی با بیان اینكه شهید فهیمی حتی در مرحله‌ای كارخانه تولید ملامین هم راه‌اندازی كرد، گفت: با وجودی كه این شهید سعید نصف بدن نداشت اما هیچ‌گاه محتاج كسی نبود و روزی 16 تا 17 ساعت كار می‌كرد و انسانی نبود كه بر روی زمین بنشیند تا دیگران كارهایش را انجام دهند بنابراین برای همه ما الگو و اسوه تلاش بود.
اسدزاده ادامه داد: شهید فهیمی هیچ‌گاه به كسی امر و نهی نمی‌كرد كه چه كاری برایش انجام دهد یا ندهد بلكه خودش همه كارها را انجام می‌داد. بسیار مهربان و متین بود و عصبانی نمی‌شد و آن‌قدر خوب بود كه هر كسی اگر تنها یك بار با او ملاقات می‌كرد، مجذوبش می‌شد.
وی با تصریح اینكه آن شهید سعید تكیه‌گاه بسیار خوبی برای مسجدی‌ها و بسیجیان بود، گفت: مخصوصاً برای من كه هم‌مسجدی، هم‌رزم و دوست سالیان دورش بودم، مشوق، راهنما و دلسوز خوبی بود و همواره بر سعی و تلاش و كوشش سفارش می‌كرد.
همرزم شهید فهیمی با بیان اینكه شهید فهیمی در آذرماه سال 95 به فوز عظیم شهادت دست یافت، گفت: آن شهید بزرگوار در طول عمر مباركش به‌معنای واقعی شهید بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار