سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۹۳۶۱۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰- ۲۵: ۱۴
استفاده از ظرفیت فناوران بومی و ایرانی در تولید واکسن «کوو ایران برکت» نقطه عطفی برای رشد و توسعه حوزه پزشکی بود که خوشبختانه با نتایج مطلوبی روبه‌رو شد.

روایت بســیج اردبــیل از آغاز تا پایان تولـــید واکــسن ایـــرانی + فـــیلم

به گزارش خبرگزاری بسیج از اردبیل ، پاندمی کرونا آسیب زیادی به ملت ما و همه مردم دنیا زد؛ اما یک فرصت طلایی بود که سبب شد زیرساخت‌های واکسن‌سازی در کشور ما در طول یک سال به اندازه نیم‌قرن پیشرفت کند. درست است ما قدمت 100 ساله در تولید واکسن داشتیم، اما نزدیک به 20 تا 30 سال بود که دچار رکود شده بودیم و این رکود در پاندمی کرونا شکسته شد.

استفاده از ظرفیت فناوران بومی و ایرانی در تولید واکسن «کوو ایران برکت» نقطه عطفی برای رشد و توسعه حوزه پزشکی بود که خوشبختانه با نتایج مطلوبی روبه‌رو شد و توانست ادعای دشمنان را برای عقیم نشان دادن ملت ایران اسلامی زیر پا لِه کند و جواب دندان‌شکنی برای آنان باشد.

هم‌اکنون نیز به برکت نظام مقدس ایران اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری، تولید ساخت واکسن کوو ایران برکت در کشور در فازهای مختلف در حال اجرا است و در برابر «دلتا ویروس» نیز مؤثر واقع شده است.

روایت بســیج اردبــیل از آغاز تا پایان تولـــید واکــسن ایـــرانی + فـــیلم

در این باره «رضا علیزاده»، فناور واکسن کوو ایران برکت و مدرس دانشگاه شهید مدرس در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار بسیج در اردبیل اظهار داشت: از زمانی که ویروس کرونا به عنوان یک اپیدمی سخت و طاقت‌فرسا از کشور چین آغاز شد، در ایران نیز با توجه به اهمیت بررسی شناخت نوع بیماری و مبارزه با آن، مورد توجه ویژه و اساسی قرار گرفت.

وی بیان کرد: بعد از بررسی‌های به عمل آمده در اسفند 98 و مستندات و تحقیقات انجام یافته، مشخص شد که می‌توان واکسنی برای مقابله با این بیماری تولید و در کنار آن دارویی نیز طراحی کرد.

این فناور ادامه داد: بعد از انجام مطالعات اولیه کروناشناسی و استفاده از دیتابیس جهانی کرونا، مهم‌ترین مشکل، دسترسی به ویروس بود که در داخل کشور با بیماران مختلف مصاحبه و بحث کردیم و با جداسازی ویروس و ایزوله‌سازی و در نهایت فرموله‌سازی آن و تست بر روی حیوانات آزمایشگاهی مشخص شد که کاندید واکسن، در برابر بیماری مؤثر و ایمن است و تصمیم‌گیری بر این شد تا به شکل صنعتی به تولید این واکسن پرداخته شود.

علیزاده تصریح کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های خوبی در این زمینه ایجاد شد و امیدواریم خط تولید این واکسن به شکل مناسب ادامه داشته باشد و توصیه ما به مردم این است که این واکسن تأثیر لازم را در برابر ویروس کرونا دارد و بهتر است مردم اطلاعات واکسن را از افراد متخصص بگیرند چرا که دریافت اطلاعات از افراد غیرمتخصص می‌تواند به ضرر خود مردم باشد.

روایت بســیج اردبــیل از آغاز تا پایان تولـــید واکــسن ایـــرانی + فـــیلم

وی اظهار کرد: انتظار ما از هم‌استانی‌ها این است نسبت به تجزیه و تحلیل مقالات واکسن کوو ایران برکت نیز اقدام کنند و با کسب آگاهی لازم نسبت به دریافت دوز واکسن‌ها اقدام کنند.

امید می‌رود با استفاده از ظرفیت نوآوران و فناوران بومی ایران اسلامی و نیز حمایت‌های همه‌جانبه از آنان، شاهد تحقق اهداف مورد نظر در راستای توسعه علوم مختلف در کشورمان باشیم.

جهت دانلود خبر کلیک کنید

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar