نتایج نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که میزان محبوبیت جو بایدن همزمان با تسلط طالبان بر افغانستان و خروج نیرو‌های آمریکایی به پایین‌ترین سطح از زمان روی کار آمدنش رسیده است.
کد خبر: ۹۳۶۶۷۲۴
|
۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۵

به گزارش خبرگزاری بسیج، نتایج نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات امور عمومی NORC و خبرگزاری آسوشیتدپرس نشان می‌دهد که مردم آمریکا به شکل فزاینده‌ای بر این باورند که کشورشان در مسیر غلطی حرکت می‌کند به ویژه در شرایطی که خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان -که با انتقاد زیادی مواجه شد- زیرنظر جو بایدن انجام می‌گیرد.

اکنون ۵۱ درصد آمریکایی‌ها می‌گویند سیاست خارجی بایدن را قبول ندارند و این مخالفت آن‌ها با سیاست خارجی دولت آمریکا به دلیل خروج از افغانستان نیست بلکه ریشه در بی اعتمادی فزاینده نسبت به رئیس جمهورشان دارد.

این گزارش افزود: نحوه مدیریت همه گیری کرونا محبوبیت ترامپ را از ۶۶ درصد در نظرسنجی قبلی این مرکز در ماه تیر به ۵۴ درصد رساند. پیش از آن در ماه مارس و قبل از این که ویروس دلتا بار دیگر بخش‌های زیادی از آمریکا را با بحران کرونا مواجه کند، بایدن توانسته بود مورد حمایت ۷۳ درصد رای دهندگان قرار بگیرد.

در بحث‌های اقتصادی، بایدن پایین‌ترین میزان پذیرش شغلی به عنوان رئیس جمهور را کسب کرده و نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که از ۶۰ درصد در ماه مارس به ۴۹ درصد نزول کرده است.. نظرسنجی خبرگزاری آسوشیتدپرس و موسسه نورک از میان یک هزار و ۷۲۹ نفر از رای دهندگان آمریکایی و در بازه زمانی ۲۱ تا ۲۵ مرداد انجام شده است.

این نظرسنجی جزو اولین نظرسنجی‌ها از زمان سقوط افغانستان به دست طالبان هست و هنوز معلوم نیست چه تعداد نظرسنجی قبل از ۲۴ مرداد که طالبان کنترل کابل را برعهده گرفت انجام شده است.

بایدن روز جمعه وعده داد آمریکا همه شهروندانش را که خواهان خروج از افغانستان هستند، از خاک این کشور تخلیه خواهد کرد.

ارسال نظرات
آخرین اخبار