فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: بیمارستان دوم صحرایی سپاه در استان اصفهان برای پذیرش همه بیماران در شرایط سخت با ۱۵۰ تخت روز اربعین افتتاح خواهد شد.
کد خبر: ۹۳۷۴۰۸۴
|
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان،سردار مجتبی فدا عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان بیمارستان دوم صحرایی سپاه در استان اصفهان اظهار داشت:بیمارستان صحرایی شهید آیت الله صدوقی نیروی زمینی سپاه دارای ۱۵۰ است که با همت نیروهای بسیجی، رزمندگان سپاه و حمایت دستگاه‌ها، استاندار اصفهان و صنایع آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه فاز دوم بیمارستان صحرایی سپاه استان اصفهان در بازه زمانی ۴۰ روزه به بهره برداری رسیده است، افزود: این بیمارستان در روز اربعین در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و ظرفیت جدیدی به کمک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه خواهد شد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به اینکه این بیمارستان آماده پذیرش همه بیماران در شرایط سخت و بحرانی است، اضافه کرد: ظرفیت بیمارستان‌های صحرایی سپاه در استان اصفهان با افتتاح این بیمارستان به ۲۵۰ تخت می‌رسد.

دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان در بازدید از روند احداث بیمارستان حاد تنفسی سپاه در سپاهان‌شهر اصفهان افزود: این بیمارستان افزون بر خدمت‌رسانی در شرایط کرونایی، در آینده هم می‌تواند ظرفیتی برای مقابله با سوانح و بالایا باشد.

وی با اشاره به حضور خیرخواهانه و داوطلبانه سپاه در راستای کمک‌رسانی به مدیریت بیماری کووید اظهار داشت: اقدامات سپاه در این راستا از جمله راه‌اندازی بیمارستان حاد تنفسی جزو وظایف ذاتی این نیرو نیست ولی همه می‌خواهیم در راستای کمک به مردم قدم برداریم.

رضایی خاطرنشان کرد: هر وقت و هر کجا که نیاز به همراهی مجموعه سپاه و بسبج بوده، سپاه اصفهان با آغوش باز اعلام آمادگی کرده است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: امروز هزینه هر تخت بیمارستانی حدود ۱۵ میلیارد ریال است و بیمارستانی با ۱۵۰ تخت قریب ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال بودجه و راه اندازی و ساخت آن به ده‌ها ماه فرصت نیاز دارد.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی بیمارستانی با این ظرفیت در مدت ۴۰ روز و با هزینه‌ بسیار کمتر توسط سپاه اقدامی است که تکمیل آن نیازمند همراهی و همکاری کلیه دستگاه‌ها و خیرین است.

وی با بیان اینکه ایران یک کشور حادثه‌خیز است، افزود: راه‌اندازی بیمارستان‌های حاد تنفسی در اصفهان می‌تواند ظرفیتی برای کمک به بیماران کرونایی در شرایط مبتلابه کنونی و در صورت رفع این بیماری، ظرفیتی مناسب برای مقابله با سوانح و بلایای طبیعی و غیرطبیعی در آینده است.

رضایی تصریح کرد: در زمان کنونی ۳ هزار بیمار کرونایی در استان بستری هستند و این امر نیازمند همراهی همه دستگاه‌هاست.

استاندار اصفهان همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش شمار بیماران در موج پنجم بیماری کرونا گفت: راه‌اندازی یک بیمارستان پیشرفته از روز عاشورا توسط سپاه در دستور کار قرار گرفت و لازم بود با بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان این مرکز درمانی تکمیل شود.

رضایی ادامه داد: این بیمارستان تا اربعین حسینی با اقدامی انقلابی و جهادی به اتمام خواهد رسید، البته پیش از این با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدیریتی استان زیرساخت‌های آب، برق، کار و فاضلاب و حمل و نقل آن آماده شده بود.

وی تصریح کرد: امروز با هماهنگی صورت گرفته و بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های ذوب آهن، فولاد مبارکه، پالایشگاه اصفهان، نفت جی، اتاق بازرگانی، شرکت شهرک‌های صنعتی و برخی خیرین و شرکت‌های دیگر سایر تجهیزات این بیمارستان تامین خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با تامین ۷۵ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح، بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی مورد نظر تا اربعین آماده خواهد شد.

به گزارش بسیج، گام نخست طرح احداث بیمارستان دائمی کرونایی سپاه با ظرفیت یکصد تخت سال گذشته آماده شد و گام دوم آن با طرفیت ۱۵۰ تخت دیگر تا اربعین جاری راه‌اندازی می‌شود و بدین ترتیب در مجموع ۲۵۰ تخت با امکانات تنفسی برای بیماران کرونابی توسط بیمارستان شهید صدوقی سپاه در استان فراهم خواهد شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار