فرمانده سپاه ناحیه ارسنجان از بازسازی عملیات والفجر ۲ با حضور ۱۵۰ نفر از بسیجیان استان فارس در ارسنجان خبر داد.
کد خبر: ۹۳۷۵۸۶۴
|
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱

سرهنگ فرج‌الله قیطاسی در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در شیراز، هفته دفاع مقدس را یادآور رشادت، ایثار، ولایتمداری و شجاعت رزمندگان اسلام در برابر جبهه کفر واستکبار جهانی دانست و اظهار داشت: برای گرامیداشت این هفته برنامه‌های شاخصی از جمله گلباران قبور شهدا، سرکشی و تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، شب شعر و روایتگری دفاع مقدس‌، یادواره شهدا، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی با استفاده از ظرفیت ادارات شهرستان و رده‌های بسیج، همایش رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس، همایش زنان ایثارگر و ده‌ها برنامه متفاوت دیگر برگزار می‌شود.

وی گفت: محوری‌ترین برنامه هفته دفاع مقدس امسال بازسازی عملیات والفجر2 در حاشیه تپه نورالشهدای ارسنجان است.

فرمانده سپاه ناحیه ارسنجان با بیان اینکه امسال از بین 36 شهرستان، توفیق بازسازی عملیات والفجر 2 و زنده نگه داشتن یاد شهدا و رزمندگان این عملیات غرورآفرین شامل حال بسیجیان ارسنجان شده است، ادامه داد: تیپ المهدی و در راس آن گردان فجر از موفق‌ترین یگان‌های عمل کننده در عملیات والفجر 2 است.

قیطاسی با یادآوری اینکه شهید جاویدی، مثل خورشید در این عملیات بود و با اشاره به شخصیت والای شهید مرتضی جاویدی، این شهید را تنها شهیدی دانست که حضرت امام خمینی(ره) بر پیشانی او بوسه زد.

به عقیده وی بازسازی عملیات‌های دوران دفاع مقدس، فرصت مناسبی است تا نسل جوان بیشتر با حال و هوای دفاع مقدس آشنا شوند.

فرمانده سپاه ناحیه ارسنجان گفت: عملیات والفجر 2 که در آن رزمندگان استان فارس و تعدادی از دلیرمردان شهرستان ارسنجان به فرماندهی شهید بزرگوار مرتضی جاویدی نقش به سزایی داشتند، امسال بازسازی می‌شود تا ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا، نسل جوان نیز با رشادت‌های رزمندگان آشنا شوند.

قیطاسی با بیان اینکه در بازسازی این عملیات، بالغ بر 150 نفر نیروی بسیجی گردان‌ها و پایگاه‌های مقاومت حضور دارند، تصریح کرد: تاکنون چندین جلسه تمرین از جمله تمرین با سلاح بدون مهمات برای بازسازی این عملیات انجام شده و کلیه آموزش‌های لازم به بسیجیان داده می‌شود و پیش‌بینی‌های لازم برای اجرای این عملیات فراهم شده و به نظر می‌رسد که مشکل خاصی در این زمینه وجود نداشته باشد.

فرمانده سپاه ناحیه ارسنجان با تصریح بر اینکه مشکل اصلی ما در اجرای چنین برنامه‌هایی، عمدتا مشکلات مالی است، با اشاره به اینکه شهرستان ارسنجان، یک شهرستان کم‌برخوداری است و صنعت و معدن خاصی ندارد، به وعده‌های معاون هماهنگ‌کننده و معاون آماد سپاه فجر اشاره کرد که بخشی از کمک‌های مالی و پشتیبانی لازم را انجام خواهند داد.

قیطاسی گفت: این برنامه به مدت چهار شب در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد و پذیرای همشهریان و هم استانی‌های عزیز برای بازدید از بازسازی عملیات والفجر2 خواهیم بود.

وی به اجرای طرح شهید سلیمانی در سطح شهرستان ارسنجان اشاره کرد و گفت: از زمان ابلاغ طرح، تعامل خوبی با دیگر مجموعه سلامت شهرستان، در سه حوزه مراقبتی، حمایتی و نظارتی اقدامات خوبی انجام شد.

بلوک‌بندی شهر و حوزه سرزمینی با به کارگیری پایوران و بسیجی در هر سه عرصه فوق، از جمله اقدامات این ناحیه در مقابله با کروناست که فرمانده سپاه ناحیه ارسنجان به آن اشاره کرد و گفت: در برهه‌ای از این مبارزه، زمانی شهرستان ارسنجان هم همزمان با دیگر شهرهای کشور، وضعیت قرمز داشت و در این ایام، بیشتر کادر درمان، و حتی رانندگان آمبولانس شهرستان مبتلا به این ویروس منحوس بودند و مسئول شبکه بهداشت شهرستان،قبل از هرجای دیگر، از جمله فرمانداری، دست یاری به سمت سپاه دراز کرد که بلافاصله با آماده‌باش به بسیجیان، حدود یکصد نفر نیروی بسیجی را در اختیار کادر درمان قرار دادیم که قدم بزرگی برای رهایی شهرستان از وضعیت قرمز کرونایی بود.

قیطاسی با اشاره به همکاری نیروهای بسیج جامعه پزشکی شهرستان در همکاری جهت واکسیناسیون و مقابله با کرونا، تصریح کرد: طبق آمار جدید، در مقایسه با استان، شهرستان ارسنجان با بیش از 42هزار نفر جمعیت، از نظر واکسیناسیون، 30درصد از استان جلو است و بالغ بر 70درصد همشهریان تاکنون واکسینه شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات