حسین قاسمی
بهره‌برداری از ۴۰ پروژه آبرسانی در روستای قلعه پسیجان شازند، افتتاح جدول پیش ساخته نهردوجوب روستای قلعه پسیجان شازند و بازدید از کارخانه کاسیا تولید کننده دم نوش، گلاب و نوشابه‌های گیاهان دارویی از دیگر برنامه‌های سردار زهرایی در استان مرکزی بود.
کد خبر: ۹۳۷۶۹۰۵
|
۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵

به گزارش خبرگزاری بسیج همزمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و به همت بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی و با حضور سردار  محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور و جمعی از مسئولین آیین توزیع  ۸ هزار بسته کمک معیشتی، ۱۰۰۰ بسته لوازم‌تحریر و ۱۰۰ سری جهیزیه در بین اقشار نیازمند و زوج‌های جوان استان مرکزی برگزار شد.

از افتتاح ۴۰ پروژه آبرسانی روستایی تا تحویل ۴۰ واحد مسکونی احداثی به نیازمندان

در ادامه سفر مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور به استان مرکزی و در سفر به شهرستان شازند ۴۰ واحد مسکونی محرومین به نمایندگی یک واحد در روستای اکبرآباد شازند به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از ۴۰ پروژه آبرسانی در روستای قلعه پسیجان شازند، افتتاح جدول پیش ساخته نهردوجوب روستای قلعه پسیجان شازند و بازدید از کارخانه کاسیا تولید کننده دم نوش، گلاب و نوشابه‌های گیاهان دارویی از دیگر برنامه‌های سردار زهرایی در استان مرکزی بود.

امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در آیین بهره برداری و افتتاح ۴۰ پروژه آبرسانی با حضور سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، گفت: سیاست گذاری و رویکرد بسیج سازندگی استان مرکزی در اجرای طرح های عمرانی، اشتغال و محرومیت زدایی اقدام و حرکت بر بستر طرح ها و پروژه هایی می باشد که در راستای ایجاد اشتغال و تحقق اقتصاد مقاوم و مردمی در روستاها قلمداد می شوند و آسایش و رفاه مردم به ویژه محرومان را رقم می زند. 

وی افزود: به همین دلیل اجرای طرح های مرتبط با آب کشاورزی در مناطق محروم و کم آب را با هدف کمک به ایجاد اشتغال، افزایش سطح زیرکشت و جلوگیری از هدررفت منابع آب توسط جهادگران بسیج سازندگی در قالب احداث خطوط انتقال آب، کانال های کشاورزی ، استخرهای ذخیره آب و لایروبی قنوات در دستور کار قرار گرفته است. به عنوان نمونه در ۱۸ ماه گذشته  در زمینه بهبود راندمان انتقال آب مزارع بیش از ۴۲ کیلومتر خط انتقال آب کشاورزی، در زمینه تامین منابع آبی پایدار بیش از ۲۸ کیلومتر کول گذاری ، مرمت و لایروبی قنوات و در زمینه ارتقا راندمان ذخیره مخازن در مجموع ظرفیت ۳۴ هزار متر مکعب استخر ذخیر آب کشاورزی با مشارکت گروه های جهادی محله محور پایگاه های بسیج در روستاها اجرا شده است. 

محترمی تصریح کرد: اجرای همین پروژه ها باعث شده است و ضمن افزایش سطح زیر کشت کشاورزی،  ارتقا کیفیت محصولات تولیدی در مناطق محروم، به حفظ و حراست از منابع آب کشاورزی برنامه ریزی لازم صورت گرفته است . و یکی از نقاط اوج پروژه های اجرا شده توسط بسیج سازندگی استان مرکزی نقش آفرینی اساسی مردم در پروژه ها می باشد و ما معتقدیم که هر کجا مردم در اجرای پروژه ها نقش آفرینی کنند آن پروژه امید و حیات را در روستا زنده نگه خواهد داشت. کار توسط مردم باعث می شود اهالی به نقش اساسی خود در پیشرفت و آبادانی پی ببرند.

وی اظهار داشت: در موضوع احداث مسکن محرومان بسیج سازندگی استان مرکزی در دو سال اخیر تعداد ۶۰۰ واحد مسکن محرومان را بر محور نقش آفرینی گروه های جهادی تحویل خانواده های محروم داده است. منازل مسکونی ساخته شده توسط گروه های جهادی بسیج سازندگی ضمن ارتقا کیفی شیوه اجرای پروژه های عمرانی در مجموع به میزان ۳۷ هزار مترمربع فضای ساختمانی احداثی و مساحت کل منازل در دورترین روستا با پراکندگی بالا و بعضا در مسیرهای با تردد بسیار دشوار صورت گرفته است. 

مهندس محترمی عنوان کرد: سازماندهی ۲۴ هزار نیروی جهادگر بسیجی در قالب ۱۲۵۰ گروه جهادی باعث شده است که استان مرکزی از ده ها لشکر مخلص و مجاهد پای کار در خدمت به محرومان برخوردار باشد. گروه های جهادی که با تخصص های مختلف در قالب گروه های فنی سازماندهی شده و ارائه خدمت می کنند. 

وی گفت: ما امروز شاهد صف آرایی گروه های جهادی استان مرکزی از حضور در بخش های کرونایی بیمارستانها گرفته تا کف و دفن اموات و کمک مومنانه و نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی و  ساخت منازل محرومان و... هستیم. با ارائه دوره های مهارتی و تخصصی لازم به گروه های جهادی شاهد عمیق شدن ارائه خدمات و کاربردی شدن آنها هستیم. 

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی: در زمینه ایجاد اشتغال بسیج سازندگی استان مرکزی موفق شده است  با استفاده از ترکیب توامان سه ظرفیت صندوق های قرض الحسنه، آموزش و توانمند سازی و ارائه تسهیلات قرض الحسنه زمینه را برای ایجاد اشتغال ۹۵۰ نفر در یک سال گذشته ایجاد فرصت شغلی نماید. و طبق برنامه ریزی صورت گرفته  تا پایان سال شاهد شکل گیری حداقل ۱۵۰۰ فرصت شغلی در استان مرکزی خواهیم بود. در قالب ۶۸۰ صندوق های قرض الحسنه و ۵۰ تعاونی بیش از ۲۸ هزار نفر از جمعیت استان مرکزی در ساختار و سازمانی مشخص سازماندهی شده اند که همین امر بستری مطمئن و قابل قبول برای جریان سازی اجتماعی و حرکت در بستر مسئله محوری و تحقق اقتصادمقاومتی محسوب می شود.

وی افزود: بسیج شگفت انگیزترین آرمان ملت ایران است که تولد آن در دل حوادث رقم خورد و در دل حوادث قوی شد. بسیج سازندگی در مواجهه با بحران ها و صحنه های مختلف خدمت رشد کرد و به بالندگی رسیده است و امروز جهادگران به عنوان خروجی این حرکت عظیم در قالب نیروهای شجاع، موثر، عاشق سختی، خطرپذیر و توسعه دهنده تفکر انقلاب در حال حرکت هستند.

امید محترمی: جهادگران مجاهد به عنوان نیروهای بی انتها و نامحدود و بسیج سازندگی به عنوان سازمانی از جنس بی نهایت در حال حرکت به سمت ایجاد بستر حاکمیت مستضعفان هستند.

وی عنوان کرد: بسیج سازندگی برآیندی از اراده ی نیروهای انقلاب برای حل مشکلات است و بسیج سازندگی استان مرکزی در یک سال و نیم گذشته با اجرای ۷۲۰ پروژه عمرانی کوچک و متوسط به ارزش ۹۰ میلیارد تومان نقش اساسی در حل مشکلات مردم در مناطق محروم داشته است.

ارسال نظرات