سردار شاهوارپور، در حاشیه تجلیل از پیشکسوتان سالروز ازادسازی خرمشهر روز مقاومت مردم دزفول بیان کرد:
فرمانده سپاه ولی عصر (عج) خوزستان گفت: در دوران دفاع مقدس عملیات آزادسازی خرمشهر مهم‌ترین عملیاتی بود که انجام شد.
کد خبر: ۹۴۳۳۸۵۸
|
۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱

سردار حسن شاهوارپور امروز ۳۱ اردیبهشت‌ماه در حاشیه تجلیل از پیشکسوتان به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و چهارم خرداد روز مقاومت مردم دزفول، اظهارکرد: عملیات آزادسازی خرمشهر مهمترین عملیات هشت سال دفاع مقدس بود که خدا را شکر با همت رزمندگان اسلام، شهر خرمشهر به دامان ایران اسلامی برگشت.

به گزارش بسیج، وی افزود: در چهلمین سال این عملیات هستیم و باید به آن عملیات و پیروزی بزرگ افتخار کنیم. عملیات ۲۳ روز متوالی انجام شد تا منجر به فتح خرمشهر شد و بیش از ۵ هزار کیلومتر از خاک ایران اسلامی آزاد شد. هویزه، پادگان حمید و اهواز نیز از تیرس دشمن خارج شد و غرب کارون نیز آزاد شد. در واقع رزمندگان اسلام یک عملیات بی نظیر را در این مقطع تاریخی در کشور انجام دادند.

فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان گفت: در این عملیات تعدای از عزیزان به شهادت رسیدند و تعدادی جانباز شدند و تعدادی از رزمندگان در قید حیات هستند که امروز افتخار داریم از تعدادی از این عزیزان تجلیل کردیم.

وی عنوان کرد: یکی از شادی‌های کم‌نظیر دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حادثه فتح خرمشهر بود که همواره این حادثه و آن افتخار آفرینی‌ها، شجاعت‌ها و ایثارگری‌ها باید یادآوری شوند. ملت ما می‌دانند که در آن عملیات، رزمندگان اسلام ۱۹ هزار رزمنده عراقی را تسلیم کردند که آمار کمی نیست، در حالی که آن‌ها شهر را دریایی از مین کرده بودند. در آن زمان، رزمندگام اسلام با اقتدار توانستند این فتح فتوح را بیافرینند و نسل امروز باید بداند هویت ما مجاهدت‌هایی است که رزمندگان ما در این عملیات افتخارآفرینی کردند.

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار