نشست پاتوق مطالبه گری بسیج رسانه فارس با حضور فعالان شرکت‌های دانش بنیان و مسئولین پارک و سازمان بسیج علم و فناوری در شیراز برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۳۹۲۸۹
|
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، امین ذوالقدر ظهر امروز در نشست مطالبه‌گری بسیج رسانه فارس با بیان اینکه از ابتدای سال جاری و با توجه به نامگذاری از سوی مقام معظم رهبری تلاش شده مسائل و مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان را رفع کنیم، اظهار داشت: نیازمندی به هم‌افزایی بخش‌های مختلف برای کمک به این حوزه و انسجام جمعی برای رونق دانش‌بنیان‌ها، از مسائل اساسی این حوزه است و در این راستا توسعه پارک علم و فناوری، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان در آینده برای کسانی که به فعالیت در این عرصه می‌پردازند، اثربخش خواهد بود.

رئیس پارک علم و فناوری فارس با اشاره به اینکه توسعه فیزیکی پارک هم از مسائل دیگری است که باید پیگیری شود، تصریح کرد: تیم‌هایی که در پارک حضور دارند، چکیده فعالان علمی در این حوزه هستند که باید به مرحله تولید انبوه برسند برای این هدف، باید مسئولان کمک کنند که گاهی این کمک،‌ کمک فکری است و گاهی حمایت معنوی و حمایت‌ها باید به روز باشد.

وی با بیان اینکه از مسئولان تقاضا دارم کمک کنند فعالان این عرصه و حاضران در پارک با کمترین دغدغه فعالیت کنند تا به نتیجه مطلوب برسند، تاکید کرد: محدودیت فضا، به ویژه فضای کارگاهی معضل اساسی در پارک علم و فناوری فارس است.

در ادامه این نشست قاسمی، مسئول سازمان بسیج علم‌ و فناوری فارس نیز با تاکید بر نگهداشت نخبگان به عنوان میراث‌دار آینده جمهوری اسلامی اظهار داشت: رسانه نقش دوسویه دارد، جایی باید از نقش خودباوری حرف بزند و در جایی باید نقد منصفانه و حکیمانه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مدیرکل علم و فناوری در استان نداریم و سهم پژوهش در بودجه سال کمتر از 3درصد است، گفت: در قوانین و زیرساخت‌ها نیازمند اصلاح، ترمیم و ایجاد بستر مناسب هستیم تا با سرمایه‌گذاری بر روی جوانان و حرکت به سوی آرمان‌ها اهداف مورد نظر رهبری نیز محقق شود.

تاکید بر نگهداشت نخبگان به عنوان میراث‌دار آینده جمهوری اسلامی/ نیازمندی پژوهش به اصلاح، ترمیم و تصویب قوانین

مسئول سازمان بسیج علم‌و فناوری فارس تاکید کرد: باید به مجموعه دولتی کمک کنیم تا دیپلماسی علمی را فعال کنند و از صد میلیون تا یک‌میلیارد به شرکت‌هایی که براساس اولویت‌های شش‌گانه ما فعالیت کنند آمادگی کمک داریم.

در ادامه این نشست هادی رضایی مسئول سازمان بسیج رسانه فارس نیز با تاکید بر اینکه در راستای جهاد تبیین، جلسات مطالبه‌گری برگزار می‌شود گفت: وظیفه بسیج رسانه فارس است که در کنار مسئولین، به سراغ نخبگان بیاید و جایگاه علمی نخبگانی را در تولید علم و فناوری تبیین کند.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم یک ایران سربلند و توسعه یافته داشته باشیم، باید علم را باور کنیم، تصریح کرد: روند توسعه به باور قلبی سیاستمداران و حاکمان جامعه برمی‌گردد.

به گفته وی اگر امروز مقام معظم رهبری شعار سال را چنین انتخاب می‌کنند، با این هدف است که مسئولین بدانند پیشرفت در عرصه‌های مختلف به پیشرفت علم و فناوری بستگی دارد و اگرچه تا به امروز کارهایی انجام‌شده، اما مسئولین امر باید با نگاه به درون و تکیه بر نخبگان و با تولید علم‌ و‌ پیوند آن با نیازهای روز‌ بشر عمل کنند.

در ادامه این نشست، مسئولین شرکتهای دانش بنیان به بیان مشکلات و معضلات خود پرداختند که عمده آن به بیمه، قوانین دست‌وپاگیر، بروکراسی اداری، زیرساخت نامناسب، و بانکها عنوان شد.
در نهایت پیشنهاد تشکیل کارگروه های تخصصی برای رفع نیازهای مختلف تشکیل شود و پیگیر رفع معضلات باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار