مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: هدف اصلی و ماموریت اصلی سازمان تبلیغات اسلامی تبیین اسلام ناب محمدی است.
کد خبر: ۹۴۴۰۱۹۲
|
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶

به گزارش خبرگزاری بسیج هرمزگان ،حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری‌راد مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: ما در سازمان تبلیغات اسلامی ظرفیت‌ها و امکانات بسیاری داریم که می‌توان با شناساندن آن‌ها به مردم به خصوص نسل جوان زمینه بهره‌مندی آن‌ها از این امکانات و ظرفیت‌ها را فراهم کرد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی اعزام و استقرار مبلغین است که این مبلغین به دو بخش مبلغین خارج از استان که عموما از استان‌های قم و اصفهان به استان هرمزگان اعزام‌ می‌شوند و داخل استان که عموما از ائمه جماعت مساجد و دستگاه‌های اجرایی هستند تشکیل می‌شوند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: در سال‌های اخیر با وجود کرونا شاهد کاهش چشمگیر اعزام و استقرار مبلغین بوده‌ایم که انتظار است با کاهش کرونا شاهد رشد اعزام و استقرار مبلغین دینی در استان باشیم و به شرایط پیش از کرونا بر گردیم.

حجت‌الاسلام انصاری‌راد گفت: امروزه با توجه به رشد فرقه‌های انحرافی و نوظهور، تبیین مباحث اعتقادی بین جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است که این وظیفه و رسالت بر عهده مبلغینی اعزامی به اقصی نقاط استان برای تبیین مباحث دینی، فرهنگی و اجتماعی است.

وی افزود: یکی دیگر از محورهایی که سازمان تبلیغات اسلامی در آن فعالیت دارد حمایت و هدایت از تشکلات دینی، انجمن‌های اسلامی،کانون‌های فرهنگی مساجد، هیئت‌های مذهبی، مداحان و ذاکران اهل بیت است و سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان متولی این امر تمام تلاش خود را در این زمینه برای هرچه بهتر انجام دادن این وظیفه مهم و خطیر به کار گرفته است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: امروزه ما حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مداح و ذاکر اهل بیت و یک هزار و ۸۵۰ هیئت مذهبی داریم که با توجه به بدنه اجتماعی و مردمی این هیئت‌ها می‌توان کارهای بزرگی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی انجام داد.

وی به تشریح سایر فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی از جمله فعالیت‌های قرآنی در روستا و شهر، ساخت خانه عالم، حمایت و پشتیبانی از مدارس صدرا و تولید محتوای دینی، فرهنگی و اجتماعی پرداخت و اظهار امیدواری کرد انجام این فعالیت‌ها گام کوچکی در زمینه تبیین اسلام ناب محمدی در بین آحاد جامعه برداریم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار