خبرهای داغ:
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی:

آمادگی سوخت رسانی مطلوب زمستانی در آذربایجان شرقی

تبریز- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی از آمادگی این منطقه برای گذر از فصل زمستان و تامین سوخت مورد نیاز همه بخش ها به ویژه نیروگاه ها، صنایع و خانوارهای فاقد گاز شهری خبر داد.
کد خبر: ۹۵۷۰۹۶۵
|
۲۷ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، ناصر راشدی گفت: سوخت مورد نیاز همه بخش ها به میزان کافی ذخیره سازی شده و نگرانی از بابت تامین سوخت وجود ندارد. 

وی با تاکید بر تامین و توزیع به موقع و مطلوب سوخت مورد نیاز نیروگاه ها در ایام افت فشار گاز احتمالی، بیان کرد: باتوجه به شرایط ناترازی انرژی در حوزه تولید و مصرف فرآورده ها و لزوم تامین سوخت مورد نیاز بخش نیروگاهی تدابیر لازم برای ذخیره سازی مناسب و تحویل مستمر سوخت در نیروگاه های تحت پوشش انجام می شود.

راشدی با بیان اینکه برای صنایع بزرگ مانند سیمان و سایر کارخانه ها نیز ذخیره سازی لازم انجام شده است افزود: برای دیگر مصرف کنندگان به میزان مصرف حداقل 15 روز سوخت مایع مورد نیاز ذخیره سازی شده است  از این رو با توجه به تلاش های بی وقفه کارکنان منطقه و رانندگان نفتکش و دیگر دست اندرکاران عرصه سوخترسانی، جای هیچ گونه نگرانی از بابت تامین سوخت در روزهای سرد سال وجود نخواهد داشت.
وی به تامین سوخت مورد نیاز خانوارهایی که از نعمت گاز طبیعی برخوردار نیستند اشاره کرد و یادآور شد: در سطح منطقه آذربایجان شرقی هفت هزار خانوار خانوار نفت سفید سوز وجود دارد که با توجه به زیرساخت های فراهم شده از سوی شرکت نیازی به مراجعه حضوری نداشته و می توانند به صورت سیستمی و با کارت بانکی معرفی شده سهمیه سوخت نفت سفید و گاز مایع خود را دریافت کنند.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه آذربایجان شرقی عنوان کرد: در حال حاضر برای دو هزار نفر خانوار که در مناطق سخت گذر سکونت دارند و امکان دسترسی به نفت سفید در فصل زمستان برای آن ها مقدور نیست از ماه ها قبل سهمیه ی مازاد به میزان 400 لیتر نفت سفید برای هر یک از این خانوارها در سطح منطقه اعلام و در اختیارشان قرار داده شده است.

 

ارسال نظرات
آخرین اخبار