بروجردی در دیدار نماینده مجلس سوریه مطرح کرد
حمایت ایران از راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه
به گزارش خبرگزاری بسیج، ژیرایر رئیسیان نماینده مجلس و سخنگوی ارامنه سوریه بعد از ظهر امروز(یکشنبه 28 آذر) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

بروجردی در  این دیدار ضمن تبریک آزادسازی شهر حلب از اشغال تروریست‌ها گفت: مقاومت و پایداری مردم، نیروهای مقاومت و ارتش سوریه در شهر حلب، در نهایت به شکست تروریست های تکفیری، آمریکا و  هم پیمانان منطقه‌اش انجامید.

وی ضمن تمجید و قدردانی از مقاومت و پایداری ملت سوریه در مقابل تهدیدات و تجاوزات دشمنان، کشور سوریه را در خط مقدم محور مقاومت دانست و ادامه داد: ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران در کنار ملت و دولت سوریه بوده و همواره از ملت قهرمان سوریه حمایت خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های موثر خود از سوریه در مبارزه با تروریسم و تمرکز بر راهکار سیاسی ادامه می‌دهد.

بروجردی با  تاکید بر اهمیت مناسبات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سوریه افزود: رایزنی‌های منظم و مستمر سیاسی و پارلمانی میان مقامات دو کشور کشور در شرایط کنونی منطقه حائز اهمیت است.

به گزارش تسنیم،وی انتخاب رؤسای مجالس دو کشور را به عنوان رؤسای گروه‌های دوستی پارلمانی، عاملی مهم و راهبردی در مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه برشمرد.

در ادامه این دیدار نماینده مجلس سوریه، به نقش مهم جمهوری اسلامی ایران به عنوان هم پیمان سوریه در مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با جریان تکفیری و تروریسم از کشورهای پیشگام است.

رئیسیان با اشاره به اینکه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت سوریه بوده است، از نقش مهم و تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه قدردانی نمود.