اعزام تیم‌ پزشکی شهید دکتررهنمون به مناطق محروم پلدختر

سرهنگ دوم عبدالوحید ملک آرا در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج جامعه پزشکی لرستان با بیان اینکه تیم پزشکی شهید رهنمون به مناطق محروم پلدختر اعزام شد اظهار داشت: رسالت مهم تیم شهید رهنمون پیشگیری از بیماری‌ها است که در این طرح کانون بسیج جامعه پزشکی شبکه بهداشت پلدختر در اعزام ماهانه خود به منطقه پیرمار خدمات بهداشتی درمانی، مشاوره‌ای و آموزشی را به‌صورت رایگان ارائه داد.

تیم‌ پزشکی شهید دکتررهنمون به مناطق محروم پلدختر اعزام شد

وی افزود: در طرح شهید رهنمون پلدختر اقدامات آموزشی از جمله ضدعفونی میوه‌جات و سبزیجات، طریقه صحیح شست‌وشوی دست‌ها، کلرزنی، توزیع کلر و پایش آن در قالب کلرسنجی، آموزش بیماری تب مالت، بیماری‌های غیرواگیر و خطرسنجی آن‌ها، مضرات نمک برای بیماران فشارخون، تشویق مبنی بر تحرک بدنی، برنامه غذایی مطلوب و تشویق جهت تشکیل پرونده الکترونیکی سلامت در مرکز سلامت به اهالی ارائه شد.

تیم‌ پزشکی شهید دکتررهنمون به مناطق محروم پلدختر اعزام شد
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان گفت عنوان کرد: در این طرح ویزیت، تجویز داروی رایگان، مشاوره‌های پزشکی، مامایی، مراقبت سلامت، توزیع بروشورهای بهداشتی، اندازه‌گیری فشارخون، تجویز مکمل‌ها و پاسخگویی به سؤالات بهداشت‌ محیطی انجام شده‌ است؛ همچنین اکیپ 20 نفره بهداشتی درمانی جامعه پزشکی در این برنامه تعداد 52 نفر از مردم منطقه عشایری پیرمار را ویزیت کردند و اهالی از داروی رایگان بهره‌مند شدند.

تیم‌ پزشکی شهید دکتررهنمون به مناطق محروم پلدختر اعزام شد
وی بیان کرد: طرح شهید رهنمون در راستای حمایت و خدمات‌رسانی به عشایر شهرستان پلدختر است، در این طرح ادارات امور عشایر، جمعیت هلال‌احمر و اداره دامپزشکی این شهرستان نیز حضور داشتند و بسته‌های حمایتی با همکاری هلال‌احمر توزیع و دام‌های عشایر نیز توسط دامپزشکی واکسینه شد.


ملک آرا تصریح کرد: تیم پزشکی شهید رهنمون به‌صورت ماهانه در یکی از مناطق عشایرنشین‌ پیرمار مشغول ارائه خدمات بهداشتی- درمانی می‌شود.