مسئول بسیج ورزشکاران آذربایجان شرقی خبر داد
از تولید ماسک تا پویش «ورزش در خانه»

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، امیر علیزاده درباره اقدامات این سازمان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: یکی از اقداماتی که سازمان بسیج ورزشکاران آذربایجان شرقی در این راستا انجام داد، تولید ماسک توسط گروه جهادی مکتب الزهرا (س) بانوان ورزشکار استان بود که این گروه به صورت روزانه 500 تا 600 ماسک تولید می‌کند.

وی افزود: این کار از 28 اسفندماه با تهیه مواد اولیه توسط خیرین و اعضای گروه آغاز شده و تا اواخر فروردین‌ماه نیز تداوم خواهد داشت. در این طرح ماسک‌های تولیدشده توسط مرکز بهداشت ایزوله و سپس پخش می‌شود. یکی از اهداف این طرح، تأمین ماسک موردنیاز در هیئت‌های ورزشی و هدف دیگرمان نیز پخش رایگان ماسک‌های تولیدشده در مناطق محروم کلانشهر تبریز است.

علیزاده از پویش «ورزش در خانه» در راستای اقدامات این سازمان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت:: این پویش با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و انجمن ندای ورزشکاران جوان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در این پویش تلاش می‌کنیم محتوای آموزشی – ورزشی را در اختیار اقشار مختلف مردم قرار دهیم. برای مثال این محتوا برای بانوان، ورزشکاران مبتدی و ورزشکاران حرفه‌ای تولید و منتشر شده است. در روزهای آتی نیز محتوای اصولی برای ورزش معلولان تهیه و منتشر خواهد شد. همچنین قهرمانان ورزشی نیز به منظور افزایش شور و شوق مردم برای ورزش در خانه پای کار می‌آیند.

علیزاده اضافه کرد: مسابقات اطلاعات عمومی ورزشی، دارت، شطرنج و... نیز با همکاری هیئت‌های ورزشی برنامه‌ریزی شده و ثبت‌نام آن‌ها در حال انجام است. تلاش می‌کنیم محتوای تولیدشده را از طریق رسانه‌های مختلف در دسترس عموم مردم قرار دهیم.

مسئول بسیج ورزشکاران آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای پویش «مدال انصاف» خاطرنشان کرد: درست است که اجاره‌بهای اماکن ورزشی دولتی تا پایان فروردین‌ماه رایگان اعلام‌شده اما تلاش کردیم با راه‌اندازی پویش "مدال انصاف" از مالکان اماکن ورزشی و باشگاه‌های خصوصی درخواست کنیم تا در اجاره‌بهای این اماکن تخفیف‌هایی در نظر بگیرند که خوشبختانه این اتفاق نیز رخ داد.

علیزاده در پایان گفت: علاوه بر این موضوعات، به تمام کانون‌های موجود در شهرستان‌ها اعلام کرده‌ایم که با تمام توان در ضدعفونی اماکن ورزشی و سایر اقدامات لازم حضوری فعال داشته باشند.