طی چهار ماهه سال جاری؛
جمع آوری زکات ۷۴ درصد رشد داشته است

به گزارش خبرگزاری بسیج در قزوین، حجت الاسلام باب ا... شهسواری در مراسم تجلیل از یکی از زکات دهندگان و عاملان پرتلاش زکات در روستای کمال آباد بیان کرد: زکات دستور الهی است و با تدبیر مقام معظم رهبری شورای زکات در کشور و استان ها تشکیل شد تا این فریضه بر زمین نماند.

وی ادامه داد: سبک شمردن زکات ممکن است در ابعاد مختلف زندگی انسان اثرات سوء برجا بگذارد از این رو باید نسبت به اجرای زکات توجه بیشتری داشته باشیم.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: زکات همراه با نماز در قرآن آمده است و این همراهی که بارها و بارها تکرار شده، نشان از اهمیت ادای زکات در کنار اقامه نماز دارد.

وی اعلام کرد: طی چهار ماهه سال گذشته پنج و نیم میلیارد تومان و طی چهار ماهه سال جاری ۹و نیم میلیارد تومان زکات در استان قزوین جمع آوری شده که این میزان زکات جمع آوری شده نشان از رشد ۷۴ درصدی دارد.

حجت الاسلام شهسواری افزود: موضوع فرهنگ سازی و تبیین جایگاه زکات در زندگی و جامعه امروز یکی از ضرورت هایی است که باید به آن توجه شود ، برای این امر در مرحله اول جامعه هدف افرادی هستند که پرداخت زکات بر آنها واجب است و در گام بعدی باید برای سایر افراد جامعه نیز، این موضوع آگاه سازی شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۰ نفر از روحانیون و طلاب در روستاهای مختلف استان مستقر شده اند تا نسبت به تبیین مسئله زکات و جایگاه آن اقدام کنند.

 

1004/پ30/ب