برگزاری مراسم اربعین حسینی در جوار شهید گمنام دانشکده شهید مفتح شورین

برگزاری مراسم اربعین حسینی در جوار شهید گمنام دانشکده شهید مفتح شورینبه گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، به همت خواهران و اعضای حلقات صالحین پایگاه ام الائمه شورین حوزه شهیده سمیه، مراسم اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و شهدای کربلا، در جوار شهید گمنام دانشکده شهید مفتح شورین برگزار شد.

برنامه با آیات نورانی قرآن کریم و دعای فرج دسته جمعی خواهران به نیت سلامتی و فرج حضرت ولی عصر(عج) آغاز شد؛ در ادامه مراسم دکلمه‌خوانی و دل نوشته مجری برنامه و عرض ادب به پیشگاه مقدس اهل بیت(ع) صورت گرفت.

در ادامه قاسمی از کارشناسان سیاسی یه تبیین تربیت اسلامی و عاشورایی بانوان، با توجه به الگوبرداری از رفتارهای الهی حضرت زهرا(س) و مکتب عاشورایی حضرت زینب کبری(س) و ادامه این مکتب الهی با توجه به زندگی الهی شهدا به ویژه شهید گرانقدر حاج قاسم سلیمانی و حاج حسین همدانی مطالبی بیان کرد .

ذکر مرثیه‌سرایی واقعه عاشورا و اربعین و روضه حضرت زینب کبری(س) در جمع خواهران عاشورایی از شورین و سطح شهر همدان، قرائت زیارت اربعین و دعای هفتم صحیفه سجادیه و ذکر مصیبت توسط حجت الاسلام روحی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود .

مراسم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با فاصله‌گذاری کامل و اهداء ماسک رایگان به مهمانان، انجام تب‌سنجی و ضدعفونی دست‌ها صورت گرفت.

انتهای پیام/