گزارش/
دردسری دیگر برای تیم آلومینیوم اراک در لیگ برتر/استعفا مدیرعامل در سایه تصمیم غیر حرفه ای مدیران

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی ؛ ورزش به عنوان ضروری‌ترین مقدمه تندرستی و نشاط اجتماعی، می‌تواند سبب افزایش غرور ملی و همدلی مردم شود اما در این بین می توان گفت که فوتبال از رشته‌هایی است که طرفدارانش از همه قشر و سنی هستند.


رشته‌ای که حال و روز ناخوش سال‌های اخیرش در کشورمان باعث شده تا همه ورزش دوستان ایران را با مشکلات عدیده فوتبالش بشناسند تا بُردها و ستارگانش که در تیم‌های قاره سبز توپ زنی می‌کنند.


باید گفت که مشکلات فوتبال در کشورمان تنها به دو تیم مطرح آبی و قرمز محدود نبوده و در شهرستان‌ها نیز این مشکلات ریشه دوانده است. مردم کلانشهر اراک هم از این امر مستثنی نبوده و نیستند.


بالاخره تیم محبوب این کلانشهر صنعتی بعد از 18 سال موفق شد تا در کمال ناباوری طرفدارانش به لیگ برتر صعود کند. حمید محرابی مدیرعامل سابق تیم آلومینیوم در مصاحبه‌ای که بعد از پیروزی این تیم با خبرگزاری ایسنا داشت، گفت: ۱۸ سال است که در استان مرکزی و اراک برای این تیم هزینه و وقت گذاشته می‌شود و مدیران مختلف می‌آیند و می‌روند و زحمت می‌کشند. امسال خداوند لطفش شامل حال این مردم شد و با این شرایط اجتماعی و اقتصادی مردم ما شاد شدند.

در شرایطی که تیم آلومینیوم اراک به عنوان نماینده استان در لیگ برتر حضور پیدا کرد برخی از مدیران و اعضاء هیئت مدیره باشگاه با تصمیمات غیرحرفه ای مدیرعامل باشگاه را مجبور به قبول استعفا کردندکه این موضوع برخلاف میل هواداران و دوستداران این عرصه از ورزش بود


به جرأت می‌توان گفت که محرابی با برنامه‌ریزی که داشت توانست بر مشکلات این تیم خصوصی غلبه کند و با همراهی مدیرعامل و هیئت مدیره آلومینیوم و مسئولین استان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از نظر اقتصادی عملکرد مناسبی را با کمک سرمربی این تیم برای آلومینیوم رقم بزند تا بازیکنان با کمترین چالش، تنها و تنها در فکر پیروزی در مقابل رقبا و صعود به لیگ برتر باشند.


روزهای خوش آلومینیوم تداوم زیادی نداشت،  پس از صعود این تیم به لیگ برتر و در میان خوشحالی بازیکنان و طرفداران،فشارهای وارده بر محرابی که همچون سال87 استعفاداد امروز هم برای بار دیگر شاهد خداحافظی و استعفای او از مدیریت این نماینده استان در لیگ برتر بودیم.


پس از موافقت هیئت مدیره باشگاه با استعفای محرابی، خلیل دارابی به عنوان سرپرست باشگاه منصوب شد و در حالی کار خود را شروع کرد که شمارش معکوش برای پنجره نقل و انتقالات آغاز شده بود و صحبت از انتخاب یک سرمربی دیگر برای نشستن روی نیمکت اراکی‌ها به گوش می‌رسید.


مشکل دیگری که این تیم اراکی به مانند سایر تیم‌های کشوری با آن دست به گریبان بود، میزان هزینه تخصیص داده شده برای جذب بازیکن بود.


احمد مجیدی، مدیرعامل شرکت آلومینیوم سازی اراک درخصوص مشکلات مالی این تیم و لزوم حمایت مسئولین و مدیران استانی از تیم لیگ برتری گفته بود: سال گذشته ۱۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم و به هیات مدیره گفته‌ایم ریز هزینه‌ها را مشخص کند. به ما اعلام کرده اند، برای لیگ برتر حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیارد اعتبار نیاز داریم.


مجیدی تاکید کرده بود که سال‌ ها از ورزش حمایت کردیم و الان به کمک دیگر صنایع استان نیازمندیم. کارخانه‌هایی دراستان ما هستند که بیش از ۱۰ برابرآلومینیوم سود سالیانه دارند اما در این ۱۸ سال کمکی به تیم نکرده‌اند. از مسئولان استان درخواست کمک کرده‌ایم.


چندی پیش بود که خطیبی سرمربی تیم آلومینیوم، کل بودجه فصل جدید باشگاه آلومینیوم برای خرید بازیکن و تقویت کادر فنی را 19 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت در چارچوب تعریف شده از سوی هیئت مدیره باشگاه اقدام به جذب بازیکنان جدید کرده است.


محمد ناصری، امیرحسین یحیی‌زاده، مصطفی احمدی، محمدجواد عباسی، سعید باقرپسند، عزیز معبودی، امیرمحمد هوشمند و معراج اسماعیلی بازیکنانی هستند که برای فصل جدید و پیش از برپایی اردوی آماده سازی این تیم در تبریز به طور رسمی به آلومینیوم پیوستند.


رسول خطیبی در مورد بازیکنانی که جذب کرده، گفت: باتوجه به شرایط و محدودیت‌های موجود، اقدام به خرید بازیکن کردیم و سعی داریم با فوریت تیم آماده‌ای را برای شاد کردن دل هوادارانمان روانه مسابقات لیگ برتر کنیم.


گرچه آلومینیوم در اردوی تدارکاتی توانسته است در مقابل رقبا به برتری دست پیدا کند اما بزرگترین رقیب و دشمن این تیم اراکی بحران مالی و مدیریتی است که در روزهای اوج این تیم باعث بروز حاشیه و دردسرهایی همچون عجولانه بسته شدن فهرست بازیکنان این تیم برای فصل جدید شود.


باید منتظر بود و دید که این تیم با وجود این همه مشکلات می‌تواند با سرپرستی دارابی در لیگ برتر کارنامه درخشانی به دست آورد و شادی دیگری برای طرفدارانش بیافریند یا خیر.