"با پای دل"
افتتاحیه راهیان نور مجازی دانش آموزی کشور در اصفهان

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان ؛ فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در این آئین با گرامیداشت یاد شهدای عملیات محرم و یاد و خاطره تشییع ۳۷۰ شهید اصفهان در روز ۲۵ آبان، فرهنگ ایثار و شهادت را تداوم راه اسلام بیان کرد و گفت: پیام شهدا، دعوت به همدلی و هم افزایی است.

سرتیپ دوم پاسدار یعقوب سلیمانی با اشاره به لزوم پرداختن به راهیان نور و روایتگری دفاع مقدس افزود: اگر روایت حماسه‌ها و ایثارگری‌های دفاع مقدس بیان نشود، منجر به فراموشی این حادثه بزرگ خواهد شد.
فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان هم گفت: به دلیل مشکلات پیش آمده در خصوص ویروس کرونا و برگزار نشدن اردو‌های راهیان نور در کشور با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش ، تصمیم به برگزاری اردو‌های راهیان نور مجازی گرفته شده است.

سردار فدا در این آیین که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با اشاره به فراخوان دانش‌آموزان استان اصفهان برای ثبت نام در این اردو‌ها افزود: همزمان با سالروز تشییع ۳۷۰ شهید اصفهانی عملیات محرم، اردو‌های راهیان نور مجازی آغاز شد و از دوم آذرماه ، پنج دوره دو هزار نفری که هر دوره شامل دو روز و هر روز چهار ارتباط مستقیم در فضای مجازی با دانش آموزان برقرار می‌شود.
وی در رابطه با تداوم راهیان نور مجازی با اشاره به اینکه اصفهان به عنوان اولین استان انتخاب شده و استان‌های دیگر هم به راهیان نور مجازی خواهند پیوست گفت: سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری بسیج در نظر دارد راهیان نور مجازی را در سطح راهیان نور دانشجویی و محلات هم توسعه دهد.

اردوی راهیان نور مجازی دانش آموزی استان اصفهان صبح امروز در روز حماسه و ایثار اصفهان به صورت وبینار از طریق ارتباط تصویری با مناطق عملیاتی دفاع مقدس با حضور فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور کشور و با اعلام رمز «یا محمد رسول الله» در اصفهان آغازشد.

رجب پور مسئول بسیج دانش آموزی اصفهان نیز افزود: هرساله بین 12 هزار تا 20 هزار نفر جمعیت قشر دانش آموز جز زائران مناطق هشت سال دفاع مقدس و راهیان نور بودند و امسال با توجه به برگزاری دوره مجازی راهیان نور دانش آموزان از طریق صفحه همکلاسی قادر به ارتباط با این مناطق خواهند بود

وی افزود،دانش آموزان حتی در این اردوی مجازی قادر به خرید سوغات و محصولات استان خوزستان هستند که بوسیله پست برای انها ارسال خواهد شد.

رجب پور در ادامه در خصوص زمان برگزاری این دوره ها افزود ، دوره ها در 4 مرحله دو مرحله ویژه خواهران و دو مرحله ویژه برادران برگزار خواهد شد ظرفیت هر دوره 2 هزار نفر و مجموع این 4 دوره پیش بینی 8 هزار نفر زائر بصورت مجازی است

وی در پایان: دوره اول از 2،3 آذر ماه جاری و دوره بعدی از 5،6 آذر ماه 1399 ویژه خواهران برگزار و بعد از آن دوره برادران برگزار خواهد شد و انشالله با بستر بهتر بتوانیم زائران بیشتری را در این برنامه شرکت خواهیم داد.