نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور
فرصت رویش‎های جدید در بسیج فراهم شده است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار آقای مجتبی باستان رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور اظهار کرد: فرهنگ بسیج برگرفته از فرهنگ نبی مکرم اسلام(ص) و حضرت زهرا(س) است و از آنجایی که رسالت پیامبر(ص) جهانی بود و حضرت زهرا(س) سیده نساء زنان عالم بود، رسالت بسیج نیز بین‌المللی است.

وی تصریح کرد: نهضت جهان اسلام آینده روشنی را برای دین و جهان ترسیم کرده است و آیات قرآن وعده‌های قطعی برای اینکه آینده جهان، آینده‌ای روشن است بیان کرده و کسانی که این وعده‌های الهی را جدی گرفتند و پای کار ایستادند، مؤثر واقع شدند.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه بسیجیان بزرگ عصر ما همچون امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، سردار شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس به وعده‌های الهی تکیه کردند و مؤثر واقع شدند، خاطرنشان کرد: بسیجی واقعی تکیه کننده به وعده‌های الهی است و همان طور که خداوند وعده داده «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُركُم وَيُثَبِّت أَقدامَكُم» قطعاً تحقق می‌یابد و این تکیه به وعده‌ی نصرت الهی رمز موفقیت بسیج است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به ویژگی‌های سردار سلیمانی تأکید کرد: امروز که جامعه نسبت به گذشته با ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی بیشتر آشنا شده و شناخت دقیق‌تری پیدا کرده است، فصل رشد و رویش‌های بیشتر بسیج است و این رشد و رویش در بین دانش‌آموزان بیشتر تحقق می‌یابد.

وی به تشریح حدیثی از امام علی(ع) پرداخت و یادآور شد: امیرالمؤمنین(ع) فرموده‌اند دل‌های جوانان مستعد رشد و رویش است و هر چه به آنها عرضه شود، پرورش می‌یابد و این بهترین فرصت است تا زمینه رشد این امانت‌های الهی را بیش از پیش فراهم آوریم.

۱۰۱۰/پ۳۰/ب