رایزنی برای جلب مشارکت قرارگاه خاتم در احداث سددرهرمزگان

به گزارش خبرگزاری بسیج ،از بندرعباس، فریدون همتی  با سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) سپاه پاسداران درباره استفاده از ظرفیت این نهاد برای اجرای چند پروژه مهم در هرمزگان دیدار و گفت‌وگو کرد.

همتی در این دیدار با اشاره به ضرورت احداث سد در برخی مناطق استان برای مهار آب‌های سطحی، اظهار داشت: سد گابریک با ظرفیت ذخیره سازی 270 میلیون متر مکعب در 75 کیلومتری شرق جاسک، با هدف تأمین آب کشاورزی در حال اجراست.

وی همچنین احداث سد بر روی رودخانه جاماش را در تقویت دشت‌ قلعه‌قاضی و تخت مهم ارزیابی کرد و گفت: با احداث این سد، فرصت مناسبی نیز برای تأمین مصارف صنعتی ایجاد می‌شود.

همتی با بیان اینکه احداث سد شریفی در شهرستان بشاگرد از جمله طرح‌های در دست مطالعه در هرمزگان است، تصریح کرد: ایجاد اشتغال در بشاگرد، کمک به بهبود سفره‌های زیرزمینی و احیای دشت کریان از جمله مزیت‌های احداث سد در رودخانه شریفی شهرستان بشاگرد خواهد بود.

استاندار هرمزگان با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به منظور ایجاد زیرساخت و مشارکت در احداث بزرگترین مجموعه پرورش میگوی کشور در غرب هرمزگان، گفت: مزارع پرورش میگو با هدف افزایش اشتغال برای جوانان و پایداری نظام اقتصادی در برابر تهاجم دشمن ایجاد می‌شود که سهم بسزایی در تولید و ارزآوری نیز دارد.

همتی تصریح کرد: طی هفته آینده تیمی از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء با هدف بازدید میدانی از بخش‌های مختلف و ظرفیت سنجی برای مشارکت و سرمایه گذاری در برخی پروژه‌ها به هرمزگان سفر خواهد کرد.

تصمیم گیری نهایی در پایان این سفر و طی نشستی به ریاست استاندار هرمزگان انجام خواهد شد.