رئیس بسیج دانشجویی استان یزد:
زندگینامه شهدای یزد به زبان‌های انگلیسی و عربی ترجمه می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از یزد، علی پورمیرزایی در نشست خبری کمیته دانشگاهیان، اساتید، علمی و پژوهشی کنگره ۴ هزار شهید استان یزد که در حسینیه آقا برگزار شد اظهار داشت: برنامه‌های کمیته دانشگاهیان کنگره چهار هزار شهید استان یزد از حالت یادواره‌ای خارج و به دنبال تولید محتوا مناسب و اثرگذار در حوزه شهدا رفته تا نسل‌های آینده نیز بتوانند از آن استفاده کرده و با آن ارتباط برقرار کنند.

رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با اشاره به برگزاری یادواره شهدای استان یزد در هفته اول اسفندماه امسال، گفت: ما در استان یزد ۱۳۵ شهید دانشجو داریم که امسال قرار است در هفته اول اسفندماه یادواره این شهدای گرانقدر را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه امسال پنجمین دوره جشنواره ادبی هنری رویش در یزد برگزار می‌شود، افزود: جشنواره ادبی هنری رویش بزرگترین رویداد هنری بین دانشجویان یزدی به شمار می‌رود که مشارکت بسیار خوبی را طی سالیان گذشته شاهد بودیم به‌گونه‌ای که در چهارمین دوره آن بیش از ۲ هزار اثر از ۷۰۰ دانشجو به دبیرخانه ارسال شد.

پورمیرزایی در ادامه با اشاره به میزبانی دانشگاه علم و هنر یزد از یک شهید گمنام، اذعان داشت: مراسم تدفین و تشییع این شهید بزرگوار در این دانشگاه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار خواهد شد.

رئیس بسیج دانشجویی استان یزد با به ترجمه زندگی‌نامه شهدا به زبان‌های انگلیسی و عربی اشاره کرد و گفت: در کارگروه تألیفات کمیته دانشگاهیان، اساتید، علمی و پژوهشی کنگره ۴ هزار شهید استان یزد به نحوی برنامه‌ریزی‌شده که اگر موضوع مناسبی در خصوص زندگینامه شهدا بیان شد، آن را به زبان انگلیسی یا عربی ترجمه کرده و در اختیار دانشجویان خارجی حاضر در دانشگاه‌های کشور قرار دهیم.