ساماندهی پرونده 4000 معلول پشت نوبتی در بهزیستی شهرستان ری

به گزارش خبرنگار استان تهران خبرگزاری بسیج؛ در جلسه بررسی چالش‌های حوزه توانبخشی شهرستان ری با محوریت کمیسیون  ICF که با حضور بازرس ویژه رییس سازمان مدیران کل دفتر مرکزی حراست و دفتر توانمندسازی بهزیستی کشور، مدیرکل  بهزیستی استان تهران، معاون توانبخشی استان تهران به میزبانی بهزیستی شهرستان ری  برگزار شد، محمدرضاخدابخشی مدیر بهزیستی شهرستان ری از سامان یافتن پرونده چهار هزار نفر از افراد دارای معلولیت پشت نوبتی در این شهرستان خبر داد.

مدیر بهزیستی شهرستان ری در این جلسه به تشریح مشکلات حوزه توانبخشی شهرستان پرداخت و گفت: چهار هزار معلول پس از گذشت چند سال از آغاز کمیسیون های icf در شهرستان ری کماکان به علت عدم حضور پزشکان و تشکیل نشدن کمیسیون، در انتظارارزیابی و تعیین نوع و شدت معلولیتشان هستند.

در ادامه این جلسه پس از بحث و بررسی  پیرامون مشکلات حوزه توانبخشی،  مقرر شد تمهیدات لازم برای تشکیل و راه اندازی دو کمیسیون به صورت روزانه توسط کارشناسان بهزیستی شهرستان و استان تهران تشکیل شود.

در ادامه جلسه پزشکان شاغل در بهزیستی شهرستان نیز به بیان مشکلات و مسائل مبتلابه پرداخته و خواستار رسیدگی به این مشکلات شدند. دکتر شهبازی مدیرکل توانمندسازی بهزیستی کشور نیز اظهار داشت: باید همکاری و تعامل خوبی بین نیروهای تخصصی و مدیریت مجموعه به منظور کاهش مشکلات صورت گیرد. وی ابراز امیدواری کرد که با وجود نیروهای خدوم شاغل در بهزیستی سطح استان تهران می توان به اهداف مورد نطردست یافت.

دکتر شاهرخی مدیرکل بهزیستی استان تهران نیز در سخنانی به ضرورت تشکیل این جلسه پرداخت و خواستار تلاش بیش از بیش همه نیروها برای افزایش بهره‌وری و خدمت رسانی به جامعه هدف بویژه  معلولان شد.