کارشناس ورزش بانوان شهرستان خاتم عنوان کرد:
اجرای بیش از 40 ویژه برنامه توسط حوزه بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان خاتم در خصوص کنگره شهداء
کارشناس ورزش بانوان شهرستان خاتم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از خاتم، با اشاره به کنگره ملی بزرگداشت 4000 شهید والامقام استان یزد گفت:عزت و اقتدار کشور عزیزمان ثمره خون مطهر شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی ست لذا وظیفه امروز ما زنده نگه داشتن یاد و خاطره تمام شهدای گرانقدر است.
مرضیه دهقان با بیان اینکه جامعه در شرایط فعلی نیاز به دمیدن روح تازه‌ای با عطر و بوی شهدا و ایثارگری‌های آن‌ها دارد افزود: یقینا کنگره شهداء وسیله‌ای بوده برای نیل به هدف بالاتر که آن توسعه، تدوین و ترویج راه شهدا می‌باشد و برگزاری کنگره شهدا بهترین مسیر برای رسیدن به این هدف است.
خانم دهقان اشاره ای به اقدامات انجام شده حوزه بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان خاتم در راستای کنگره ملی بزرگداشت 4000 شهید والامقام استان یزد کرد و خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات مجازی قرآن ، نماز ، نهج البلاغه، غبارروبی گلزار مطهر شهداء، دیدار با مادران شهداء، برگزاری مراسم قرائت زیارت عاشورا، کوهپیمایی و طبیعت گردی گروههای کوهنوردی بانوان پنجشنبه ها و جمعه های هر هفته، پیاده روی شبانه بانوان، اجرای ورزش صبحگاهی و... از جمله اقدامات اداره ورزش و جوانان شهرستان خاتم در حوزه بانوان می باشد.
وی همچنین ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی مجازی کودکان در هفته کودک، اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی ویژه ی سالمندان در هفته سالمند و روز روستا در دهستان ترکان، برگزاری مسابقات ورزشی مجازی در هفته تربیت بدنی، برگزاری کارگاههای قبل،حین و بعد از ازدواج به صورت مجازی، برگزاری مسابقات ورزشی مجازی به مناسبت هفته وحدت، همکاری با تربیت بدنی سپاه ناحیه خاتم در برگزاری مسابقات ورزشی مجازی در هفته بسیج، همکاری با سپاه خاتم در اعزام جوانان به زیارت قبر مطهر شهید سلیمانی، برگزاری مسابقات فرهنگی مجازی با موضوع سردار دلها (نقاشی-کلیپ-دلنوشته –حل جدول)، همکاری با سپاه خاتم در برگزاری مراسم سالگرد شهید سلیمانی در محل حسینیه صاحب الزمان(عج) و... از دیگر برنامه های حوزه بانوان اداره ورزش و جوانان شهرستان خاتم در خصوص کنگره شهدا انجام شده است.
این کارشناس ورزش همچنین یادآور شد: اجرای کلیه برنامه ها و فعالیتهای این اداره با لگوی کنگره ملی 4000 شهید استان یزد و نام شهدای زن و به یاد شهیده فاطمه فرید زند در شهرستان اجرا شده و اجرا خواهد شد.
مرضیه دهقان در پایان اشاره ای به طرح ها و برنامه های اجرایی حوزه بانوان اداره ورزش و جوانان در ایام الله دهه مبارک فجر و بزرگداشت روز زن و مقام مادر در راستای کنگره شهداء کرد و افزود: طرح طبیعت گردی با شعار سلامت پایدار،طبیعت ماندگار، اجرای فاز چهارم طرح اصلاح ناهنجاریهای اسکلتی با ورزش ویژه ی زنان و دختران روستایی، برگزاری جشنواره مجازی فرهنگی ورزشی( فراغت بانوان با ورزش)، برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی فراغت بانوان (ویژه شاغلین) ، افتتاح اماکن ورزشی تا پایان سال با نام شهداء و همچنین افتتاح زمین چمن مصنوعی روستای بختیاری با نام شهداء در دهه مبارک فجر، دیدار و تجلیل از مادر شهید ورزشکار (شهید قنبری)به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهداء، تجلیل از کارکنان زن اداره، برگزاری مسابقه دوستانه والیبال، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی مجازی، برگزاری همایش پیاده روی و کوهپیمایی، مشارکت در جشنواره مجازی فرهنگی ورزشی دا، برگزاری مسابقه مجازی نماز و... از دیگر برنامه های ویژه اجرایی این اداره تا قبل از برگزاری کنگره 4000 شهید استان یزد می باشد.