مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان:
نگاه ما نسبت به دفاع مقدس باید یک نگاه ویژه باشد

نگاه ما نسبت به دفاع مقدس باید یک نگاه ویژه باشدبه گزارش خبرگزاری بسیج، سردار مهدی ظفری در نشست تخصصی نویسندگان حوزه ادبیات پایداری و آیین رونمایی از ۲۰ کتاب دفاع مقدس استان همدان که در باغ موزه برگزار شد، اظهار داشت: در دفاع مقدس یک اخلاق و نجابتی حاکم بود.

وی با بیان اینکه این نجابت، خاص فرهنگ دفاع مقدس است، گفت: اگر شهید، شهادت و ارزش، اخلاق و دیانت شهید در وجود ما اثر نکند نمی‌توانیم بگوییم این اثر ما جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به اینکه نوع کلام و گویش ما و ادبی که در گفت‌و‌گوها به دست می‌آمد حاصل دفاع مقدس است، ابراز داشت: این حس باید در وجود خود ما اثر کند و حاصل دفاع مقدس باید حاصل تربیت ما شود.

وی افزود: یکی از مشکلات ما این است که خود را در برابر دیگران کوچک می‌کنیم حزب و گروه شأن انسان‌ها را کوچک می‌کند، انقلاب اسلامی شکل گرفته تا امت اسلامی به وجود آید.

سردار ظفری بیان کرد: ما در مسیر نویسندگی فراز و نشیب‌های زیادی داریم و حق ما بزرگ شدن و مقاومت است، نویسندگان معروف ما در همدان مرجع هستند.

وی گفت: امروز باید اجازه دهیم افراد کم سن و سال ما هم بزرگ شوند، نگاه ما نسبت به دفاع مقدس باید یک نگاه ویژه باشد و باید اجازه دهیم همچون دوران دفاع مقدس به عرصه نویسندگی قدم بگذارند.

در پایان برنامه ضمن تقدیر از «سیده نیایش شبیری» کوچک‌ترین صدا پیشه در کتاب‌های گویا و «زهرا اسدی فخر» نوجوان نوقلم همدانی  تقدیر شد.

انتهای پیام/