استاندار قزوین
توانمندسازی محرومین، اولویت مورد تاکید مقام معظم رهبری است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در جلسه شورای زکات استان قزوین که در مسجد شیخ الاسلام برگزار شد، بیان کرد:امروز دولت و مجلس در کنار کمیته امداد هستند که در سایه این وفاق ملی اقدامات بزرگی انجام شده است.

وی گفت: در استان قزوین اختلاف سلیقه وجود دارد اما وفاق بسیار خوبی برای خدمت رسانی با همدلی وجود دارد. در استان با شعار خدمت به مردم با همه سختی ها و تنگناهایی که وجود دارد، اتفاقات خوبی رقم خورده است.

استاندار قزوین اظهار کرد: امروز در دوران تکرار تاریخ هستیم و دشمن، کشور را در همه عرصه ها در تنگنا قرار داده اما به برکت شهدا و وجود مقام معظم رهبری توانستیم از این شرایط عبور کنیم و دشمن امروز به این نتیجه رسیده که جمهوری اسلامی مقتدرانه شرایط عبور از عرصه تحریم را گذرانده و همه کشورهای دنیا و استکبار جهانی به کرنش در برابر ملت ایران در آمدند.

جمالی پور عنوان کرد: هم افزایی می تواند راهگشای مشکلات باشد. جماعت اگر شکل بگیرد عنایت خدا شامل حال ملت می شود و در شرایط سخت نگاه خدا را در رفع مشکلات به عینه می بینیم.

وی ضمن اشاره به اینکه امروز وظیفه ما حمایت از کمیته امداد است افزود: در این دوره شاهدیم که با تلاش کمیته امداد بحث توانمندسازی در راس کار قرار گرفته و مقام معظم رهبری بارها بر توانمندسازی محرومین تاکید کرده اند و این امر در راس فعالیت های کمیته است.

استاندار قزوین تصریح کرد: زکات بحث تکلیف دینی است و هرجا که لازم باشد در این زمینه تسهیلگری می کنیم و خدا را شاکریم که در شرایط سخت نیز مردم دین را رعایت می کنند.

جمالی پور با اشاره به حضور مردم بر اجرای امور دینی در شرایط سخت کرونایی گفت: ما باید به حفظ این ارزش ها اهتمام بورزیم که این ارزش ها یک ظرفیت عظیم است.

۱۰۱۰/پ۳۰/ب