ادامه سیاست ترامپ درباره تحریم شرکت‌های چینی توسط بایدن

به گزارش خبرگزاری بسیج به نقل از رویترز، علی رغم مخالفت جدی بسیاری از شرکت های آمریکایی اما وزارت بازرگانی این کشور اعلام کرد دولت بایدن قصد دارد طرح دولت ترامپ، رئیس جمهور قبلی آمریکا، علیه برخی شرکت های چینی را اجرا کند.

در روزهای پایانی حضور ترامپ در کاخ سفید وزارت بازرگانی آمریکا برنامه اجرایی وی علیه تعدادی از شرکت های چینی فعال در حوزه فنآوری اطلاعات و ارتباطات را اعمال و قرار شد طی مدت 60 از ابلاغ اجرای آن به طور کامل آغاز شود.

شب گذشته سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که این قانون از روز 22 مارس اجرایی خواهد شد.

اتاق بازرگانی آمریکا و بسیاری از شرکت ها و گروه های تجاری این کشور طی نامه ای که در ماه ژانویه به وزارت بازرگانی نوشتند نسبت به اجرای این طرح به شدت ابراز نگرانی کردند و گفتند که اجرای این قانون باعث می شود که دولت آمریکا بتواند بدون محدودیت در معاملات شرکت های آمریکایی با طرف های چینی دخالت کرده و این مسئله هیچ سنخیتی با دیگر قوانین تجاری در این کشور ندارد.

گروه بیزینس روندتیبل، که متشکل از رؤسای چندین شرکت آمریکایی است، اعلام کرده اند که اجرای این قانون آنگونه که طراحی شده امکان پذیر نیست.

البته وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده که هنوز در حال ثبت نظرات عمومی برای اجرای این قانون است و ممکن است طی روزهای آینده اجرای آن دستخوش تغییراتی شود.

نخستین بار روزنامه وال استریت ژورنال از برنامه دولت بایدن برای اجرای این قانون ترامپی خبر داده بود.