سردار سلیمانی:
باید برای فرهنگ کار برنامه داشته باشیم/ می توانیم زنجیره های تولید را حمایت کنیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در چهارمین مجمع عمومی جبهه مردمی اقتصاد مقاومتی که صبح امروز برگزار شد با تشکر از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی با اشاره به مسایل روزهای ابتدایی انقلاب اسلامی گفت: دشمنان ما فکر می کردند که این انقلاب چندان دوام نمی آورد و این تحلیل برمبنای مبانی مادی بود اما امام راحل با تدبیر حکیمانه خود مردم را با بسیج عمومی به میدان آورد و همه معادلات را برهم زدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: زیرساخت هایی که جمهوری اسلامی ایجاد کرده متحیر کننده است اما این ها چه میزان در زندگی مردم تاثیر دارد، حتی این ساختار ها بخشی از سفره مردم را می بلعد.

 وی انتخاب روش اقتصادی مبتنی بر الگوی جهانی اقتصادی را برای کشور ما نامناسب دانست و گفت: سیاست های اقتصادی مبتنی بر الگوهای جهانی که از زمان دولت سازندگی انتخاب شد مشکلات فراوانی را برای اقتصاد نت در بر داشته است.

رییس سازمان بسیج اظهار داشت: در فرهنگ غنی اسلامی ما مبانی فکری و اعتقادی بسیار روشنی برای جهاد اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی مردم سالار وجود دارد و از اندیشه های بلند انقلابی امامین انقلاب اسلامی برخورداریم.

وی با بیان اینکه امام توانستند با مدیریت الهی و مردمی ولایت فقیه چالش بزرگ جنگ را به یک گنجینه برای انقلاب تبدیل کنند، اظهار داشت: مردم باید در همه امور سالار خودشان باشند.

سردار سلیمانی با ا‌شاره به اینکه مدل اقتصادی که بعد دفاع مقدس اعمال شد خسارت های سنگینی به ملت وارد کرد، تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی حجم سنگینی از خدمات را انجام داده و می دهد و تحیر بر انگیز است، این در حالی است که در شهرهای ما حجم عظیمی از ساختمان های دولتی ساخته می شود که در معیشت مردم تاثیری ندارند و سفره مردم را می بلعند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه خسارت هایی که از مسیر اقتصادی که در از سه دهه گذشته از دولت سازندگی شروع شد و تداوم پیدا کرد باعث لرزش دیوارهای اقتصاد کشور شد، بیان داشت: وقتی زلزله و سیل رخ می دهد همه تلاش می‌کنند تا کمکی بکنند و این در حالی است که خسارت هایی که این روش اقتصادی به کشور ما زده قابل مقایسه با سیل‌ها و زلزله ها و تخریب ها نیست.

وی با اشاره به اینکه روزی که کارگزاران سازندگی سکان اداره کشور را برعهده گرفتند رهبر انقلاب فرمودند برنامه های توسعه نباید منجر به له شدن محرومین زیر چرخهای توسعه شود، تصریح کرد: سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی همان زمان رسما مصاحبه کرد و گفت که له شدن بخشی از مردم در زیر چرخ های توسعه اجتناب ناپذیر است. آن الگو جز فقر و تبعیض و رانت و اختلاف طبقاتی و توزیع غلط ثروت دستاورد دیگری ندارد.

وی افزود: اگر خطر بزرگی مثل زلزله و سیل احساس کنیم و تلاش کنیم همه جوان ها و ظرفیت ها را فارغ از دیوانسالاری سازماندهی کنیم به سرعت به موفقیت می رسیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه توانایی اینکه هرجوانی که می خواهد در عرصه اقتصاد کشور شاغل باشد آمادگی آموزش داریم تصریح کرد: می توانیم زنجیره های تولید را حمایت کنیم و بسترهایی ایجاد کردیم که بدون تصدی گری از سرخوشه های تولید و کارآفرینی حمایت کنیم تا در مسیر صادرات قرار بگیرند.

سردار سلیمانی ضمن تاکید بر اینکه باید برای فرهنگ کار و تولید هم برنامه داشته باشیم، اظهار داشت: سازمان بسیج سازندگی در حال تهیه طرحی هست که در سال 1400 هر سربازی در سپاه که از خدمت فارغ می شود علاقه مندی خود را به شغلی را به ما اعلام کند.

خبرنگار:هادی کهندل