درخشش زنجانی ها در جشنواره رفیق خوشبخت ما

به گزارش خبرگزاری بسیج از زنجان؛فاطمه جمشیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: جشنواره "رفیق خوشبخت ما" با هدف آشنایی نسل جوان با سبک زندگی و الگوی رفتاری، اخلاقی و تربیتی مکتب سردار دلها در ابعاد نوعدوستی، مردم داری، و ساده زیستی در خانواده و جامعه با ابعاد سیاسی، شخصیتی و معنوی شهید حاج قاسم سلیمانی، ترویج فعالیت های بشردوستانه متاثر از منش های اخلاقی و آرمان های انسانی در میان نوجوانان و جوانان، ترویج فرهنگ از خودگذشتگی و بشردوستی این شهید والامقام در جامعه برگزار شد.

درخشش زنجانی ها در جشنواره رفیق خوشبخت ما

 وی اظهارداشت: این طرح 2 رویداد را شامل می شد که بخش نخست از آن، برگزاری جشنواره فرهنگی - هنری با هدف بررسی سبک زندگی حاج قاسم متناسب با شعارها و اهداف جمعیت هلال‌احمر بود.

 معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بخش های جشنواره  رفیق خوشبخت ما شامل شعر، روایت، مقاله، دلنوشته، نقاشی، خوشنویسی، پادکست، فیلمنامه، پوستر، موشن گرافی، انیمیشن، اپلیکیشن، اطلاع نگاشت، نمایشنامه و فیلم کوتاه بود.

 به گفته جمشیدی، فاطمه عربلو از شهرستان ابهر در رده سنی بزرگسالان در بخش نقاشی رتبه دوم را کسب کرد.

 وی خاطرنشان کرد: حسین صفدری نیز از شهرستان خدابنده در بخش فیلم کوتاه برگزیده این بخش از جشنواره شد.

 معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پویش چلچراغ  و جشنواره رفیق خوشبخت ما جشنواره‌ای که مزین به نام سردار شهیدمان،  سردار صلح امنیت و سردار دل ها رقم خورده بود پرمخاطب ترین و دارای  بالاترین میزان مشارکت در برنامه‌های جشنواره‌ای تاریخ سازمان جوانان هلال احمر بود.

 جوایز این برگزیدگان با حضور رئیس مجلس و زینب سلیمانی دختر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، رییس جمعیت هلال احمرجمهوری اسلامی ایران و سایر مسئولان کشوری طی مراسمی ویژه در باغ موزه دفاع مقدس اهدا شد.