رییس سازمان بسیج ورزشکاران در مجمع مسئولان فرهنگی فدراسیون های ورزشی :
در بیانیه گام دوم انقلاب ، مقام معظم رهبری به جوانان و مسائل فرهنگی نگاه ویژه ای دارند

 

 در بیانیه گام دوم انقلاب ، مقام معظم رهبری به جوانان و مسائل فرهنگی نگاه ویژه ای دارند
 
 
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج ورزشکاران  ؛ رییس سازمان بسیج ورزشکاران در مجمع مسئولان فرهنگی فدراسیون های ورزشی با مهم خواندن اهمیت کار فرهنگی تصریح کرد : افرادی که در عرصه فرهنگی مشغول فعالیت هستند باید بدانند ماموریت انها هم سخت و طاقت فرساست .
او با اشاره به مشکلات پیش رو فعالیتهای فرهنگی یاداور شد : با وجود تمامی کمبودها ، مسوولان فرهنگی محکم ایستاده اند و در راستای پرورش و تربیت انسان ها و هدایتشان به سوی کمال حرکت و تلاش می کنند .
مهدی میرجلیلی ادامه داد: هر چند که کار فرهنگی سختی خاص خودش را دارد اما وقتی اثربخشی آن به منصه ظهور برسد قطعا با بازخورد مثبتی در جامعه همراه خواهد بود .
 
رییس سازمان بسیج ورزشکاران گفت: بسیج نهادی برخاسته از مردم برای خدمت به مردم است و به فرموده رهبر معظم انقلاب هر کسی دلش با نظام است بسیجی است یا فرمودند بسیجی یعنی علی علیه السلام که تمام وجودش را وقف اسلام کرده بود و افرادی هم که در عرصه فرهنگی کار می کنند مصداق بسیجی هستند و برای حفظ سرمایه های انسانی مملکت تلاش می کنند که این مهم ارزشمند است .
 
مهدی میرجلیلی سازمان بسیج ورزشکاران را بازوی اجرای ورزش کشور در عرصه فرهنگی نام برد و توضیح داد: سازمان بسیج ورزشکاران همراه با فدراسیون های ورزشی در قالب رزمایش کمک مومنانه در دوران پاندمی کرونا همچنین پویش نذر خون و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نقش افرینی کرده و در سال 1400 هم با اهتمام جدی برنامه های مختلف فرهنگی از جمله برگزاری دومین کنگره شهدای ورزشکاران را در اسفندماه پیش رو دارد که در این راستا همراهی فدراسیون ها اهمیت خاصی خواهد داشت .
 
رییس سازمان بسیج ورزشکاران در بخش دیگری از سخنانش بار دیگر اهمیت برگزاری دومین کنگره شهدای ورزشکار کشور در اسفندماه 1400 را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: شایسته است که فدراسیون ها هم یادواره های اختصاصی شهدای خود را برگزار کنند و هر فدراسیون حتی می تواند اگر شهید اختصاصی ندارد در قالب برنامه های جایگزین به ویژه در مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس ،برنامه ریزیهای فرهنگی خوبی داشته باشند .
مهدی میرجلیلی اهمیت الگو سازی برای نسل جوان ورزشکاران و قهرمانان را هم مهم برشمرد و تصریح کرد: سازمان بسیج ورزشکاران بیش از 2 هزار و دویست مربی را در قالب طرح بصیرت و منش پهلوانی قرار داده و هرساله تعدادی از این جمع برگزیده می شوند که امسال این برنامه به همراه مراسم تجلیل از جوانمردان بدلیل شیوع ویروس کرونا برگزار نشد اما در سال اینده حتما برگزار خواهد شد .
رییس سازمان بسیج ورزشکاران به فرمایشات مختلف رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگی ورزش اشاره کرد و با بیان اینکه معظم له تاکید بسیار زیادی بر این مهم که محیط ورزش باید عفیف باشد یا ورزش با دین و تقوا و پرهیزگاری هیچ منافاتی ندارد ،نقش مسئولان فرهنگی فدراسیون ها را در تحقق منویات مقام معظم رهبری مهم دانست .
 
میرجلیلی با اشاره به فرازی دیگر از سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند قهرمان باید متواضع، متدین ، انقلابی پیش رو و خانواده دوست باشد،توجه مسئولان فرهنگی را به شاخصه های مهم قهرمانان جلب کرد .
 
او درادامه با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به جوانان و مسائل فرهنگی تاکید زیادی دارند ، گفت: خوشبختانه سند راهبردی ورزش هم مبتنی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رونمایی شد ودر چشم انداز چهل ساله دوم انقلاب اسلامی ، ورزش باید در سبک زندگی مردم جاری و در عرصه عدالتخواهی عاری از فساد باشد .