صدور 1700 سند تک‌برگی موقوفه در آذربایجان‌غربی

حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در ارومیه، با اشاره اینکه امسال یکی از اولویت‌های اداره کل اوقاف استان، سنددار کردن اسناد مالکیت است اظهار داشت: در سال گذشته برنامه مصوب سازمان اوقاف، صدور 300 فقره سند مالکیت و نیز 300 فقره تبدیل اسناد قدیمی به تک‌برگی بود.

 وی افزود: در سال گذشته هزار و 263 سند تک برگی برای نخستین بار اخذ شد و اسناد مالکیت دفترچه‌ای قدیمی که براساس برنامه باید 300 فقره اخذ می‌شد، به تعداد 340 فقره انجام شد و در واقع از برنامه ابلاغی بالاتر بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: در نیمه نخست سال 99، اداره کل اوقاف آذربایجان‌غربی به سبب اینکه رتبه برتر را در صدور اسناد مالکیت کسب کرد از سوی سازمان اوقاف و رئیس ثبت اسناد تقدیر شده اما در نیمه دوم سال به خاطر مشکل مالی از بابت هزینه‌ها، این رتبه از دست رفت.

 وی تصریح کرد: هم اکنون هزار و 700 سند تک برگی آماده است و باید هزینه نقشه‌برداری به حساب بنیاد مسکن شده تا  آنها اسناد را تحویل دهند اما هزینه منابع مالی آن رقم بزرگی است و اداره کل اوقاف آذربایجان‌غربی نتوانسته تا هزینه‌ها را از سوی منابع داخلی و نیز سازمان اوقاف تامین کند.

 جوانبخت اظهار داشت: بنابراین همین مشکلات منابع مالی سبب شد که رتبه نخست کشوری در صدور اسناد مالکیت را از دست داده و آذربایجان‌غربی استان سوم پس از فارس و کرمان را از آن خود کند اما در مجموع، آذربایجان‌غربی همواره جزو پنج استان برتر کشور بوده و مورد تقدیر واقع شده است.

 انتهای پیام