نصرالله شفیعی
سناریوی غرب‌گرایان برای پیروزی در انتخابات
به گزارش خبرگزاری بسیج از بوشهر، همه به یاد دارند که در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، شاهد مراودات گسترده غربی‌ها برای انعقاد قرارداد‌های تجاری در دوره به اصطلاح پسا برجام بودیم.
هدف از این مراودات ارسال این پیام به ملت ایران بود که بگویند برجام به عنوان بزرگ‌ترین دستاورد دولت روحانی نتیجه بخش بوده است.
شکی نداشته باشید که این مراودات تشریفاتی و برای فریب ملت ایران طراحی شده بود.
جریان غربگرای درون حاکمیت با اروپایی‌ها به این تفاهم نانوشته رسیدند که شما هیئت‌های تجاری خود را به شکل گسترده به ایران بفرستید تا زمینه‌ی تبلیغاتی برای دور دوم ریاست جمهوری فراهم شود. آن‌ها نیز همین کار را کردند.
همه شاهد بودیم که با به پایان رسیدن انتخابات و پیروزی روحانی هیچ قراردادی تجاری بسته نشد و شواهد نشان داد که همه‌ی این‌ها یک بازی سیاسی برای فریب ملت ایران بوده است تا به روحانی رای بدهند.
نقشه امروز
در آستانه انتخابات دو سناریو محتمل است که شکل بگیرد:
۱. از سوی دولت‌های غربی و مشخصا کشور‌های عضو برجام و آمریکا.
همه‌ی شواهد نشان می‌دهد که غربی‌ها که حاکمیت لیبرال‌های اصلاح طلب و کارگزار به خوبی مزه به دلشان داده است درست در آستانه انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری برخی امتیازات ظاهری در قالب برجام به ایران بدهند تا این گونه وانمود شود که برجام در حال نتیجه دادن است و برای بهره برداری از تمام دستاورد‌های برجام باید دولتی دیگر با همین رویکرد در ایران به قدرت برسد.
۲. سناریوی طراحی شده از سوی دولت: ایجاد فشار حداکثری بر ملت برای اینکه اولا به ملت القا کند که برای نجات از این مشکلات راهی جز ارتباط با غرب و مشخصاُ آمریکا وجود ندارد.
دوم، کاهش مشارکت مردم در انتخابات با این فرض که کاندیدای مورد نظر غربگرایان از سوی شورای نگهبان تایید نشود.
جنگ روانی جناح غرب گرا به همراه حامیان رسانه‌ای آن‌ها در خارج را نیز نباید نادیده گرفت.
البته برخی گشایش ها، در صورت تایید صلاحیت کاندیدای مورد نظرشان را نیز نباید نادیده گرفت.
این نکته را نباید از نظر گذراند که جناح لیبرال و غربگرا هیچ ابایی از دروغ پراکنی، تخریب و ایجاد فضای مسموم و رعب انگیز نسبت به رقیب ندارد. این تجربه را هم بار‌ها در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس مشاهده کرده ایم و هم در سایر موقعیت ها.
مردم باید هوشیار باشند، حتی آن‌ها که سلیقه اشان با نگاه انقلابی سازگاری نداشته باشد باید بدانند این راهی که غربزدگان در پیش گرفته اند و نجات ایران را در تسلیم در برابر غرب منحصر می‌کنند راهی جز بدبختی، وابستگی، سرافکندگی و ذلت و مشکلات کمرشکن معیشتی و در نهایت از دست دادن آرامش و امنیت ایران عزیز نخواهد داشت.
انتهای پیام/