نماینده ولی‌فقیه در سیستان ‌و بلوچستان مطرح کرد:
تبعیت از ولایت راه «أحسن الحال» شدن جامعه
به‌ گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان، در نشست ویدئو کنفرانس در جمع فرماندهان سپاه سلمان استان با تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه گفت: برداشت از دعای "یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ" می‌تواند چنین باشد که خداوند‌ا دل و دیده را تو می چرخانی، شب و روز را تو می چرخانی و حال ما را نیز روی بهترین حال تنظیم کن و این سخن در واقع نوعی مفاد توحیدی است.

امام جمعه زاهدان افزود: این دعا یعنی جز خداوند هیچ قدرت تاثیر گذاری نیست، همه چیز دست خداست و لذا همه کس همه چیز را باید از خداوند بخواهند و اگر ما احسن الحال را می خواهیم باید آن را از خداوند متعال مسئلت کنیم.

امام جمعه زاهدان افزود: مغفرت و آمرزش از چیز های دیگری است که در این دعا از خدا می خواهیم و اگر انسان جانش آلوده به گناه باشد اما از گناهش استغفار کرده و توبه کند خداوند با لطف و عنایت از او می‌گذرد و مانند روز اولی که گناه نکرده با او رفتار می کند.

آیت الله محامی بیان داشت: خداوند سیئات را به حسنات تبدیل می کند یعنی اگر طرف گناه و نمره منفی داشته است نه تنها این نمره منفی حذف می شود بلکه تبدیل به نمره مثبت می شود و این بالاتر از آمرزش است و از مصادیق تغییر حال به مراتب بهتر است.

وی ادامه داد: یکی از شرایط استجابت دعا این است که به صورت جدی و خواسته واقعی انسان باشد و خواسته واقعی یعنی انسان در مقام عمل هم به دنبال تحقق دعای خود باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: اگر از خدا می خواهیم ما را مورد آمرزش قرار دهد و حال مارا به بهترین حال تغییر دهد باید در این جهت تلاش و برنامه ریزی کنیم زیرا رسیدن به قله های کمال و سعادت بدون برنامه ریزی و کار تحقق نمی یابد و اگر انسان حال معنوی خوب را تجربه کند قطعا باور خواهد داشت که تلاش، کوشش و به سختی افتادن در این راه ارزشش را دارد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: باید به گونه ای عمل کنیم که در پایان ماه مبارک رمضان در رفتار، گفتار، اندیشه و اخلاق، تغییر را در خودمان احساس و در بندگی‌چند قدم به جلو تر حرکت کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: خداوند در قرآن کریم وعده ای داده آن هم اینکه هر کس کار خیر و صالحی انجام دهد در حالی که مومن بوده و فکر و اعتقادش صالح باشد ما حتما او را احیا و زنده می کنیم به زندگی پاک و مزد و پاداش آن را بر حسب بهترین کاری که انجام داده می دهیم.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: اینکه دعا می کنیم تا خداوند پیامبرش را برای ما شفیع قرار دهد و شفاعتش را بپذیرد شرایطی دارد و نیاز است تا ما یک تحویل در خود ایجاد کنیم که شایستگی این شفاعت را داشته باشیم.

وی‌گفت: پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) انسان کامل و معیار هستند و هر چقدر به این معیار نزدیک تر باشیم به حق نزدیکتریم و هر چه فاصله داشته باشیم از حق دور شده ایم.

این استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: باید از ولی الهی پیروی کنیم و قدم به قدم با او پیش برویم و توجه داشته باشیم که اگر جلوتر برویم از دین خارج شدیم و اگر عقب بیفتیم هلاک خواهیم شد.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم وضعیت جامعه بهتر شود و به بهترین حال دگرگون شود راه آن تبعیت از ولایت است.

آیت الله محامی تصریح کرد: در ماه های آینده انتخابات را در پیش داریم که جزء نقاط عطف و افتخارات جمهوری اسلامی ایران است و اگر می خواهیم حال خوب را در جامعه ببینیم باید به توصیه ها و رهنمود های مقام معظم رهبری عمل کنیم.