مسئول مرکز حفظ آثار سپاه روح الله استان مرکزی:
رفع مشکلات المان‎های شهدا در خیابان شهدای اراک در دستور کار قرار گرفت

به‌گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ «سید جواد محمدی» مسئول مرکز حفظ آثار سپاه روح الله استان مرکزی در بازدید میدانی از المان های شهدا در خیابان شهدای اراک اظهار داشت: یکی از اقداماتی که همواره باید به آن توجه داشته باشیم گرامیداشت یاد و خاطر شهدا از طریق کارهای فرهنگی و اجتماعی است که می تواند علاوه بر زنده نگه داشتن یاد شهدا سیره و سبک زندگی آنها را به خوبی به جامعه و نسل جوان انتقال دهد.

وی افزود: از جمله اقدامات فرهنگی که به برکت انقلاب اسلامی در کشور راه اندازی شده و تاکنون برکات بسیار فراوانی نیز به همراه داشته نصب تصاویر شهدا و ساخت المان های شهدا در معابر، کوچه ها و خیابان ها است که این مسئله همچنان باید با قوت ادامه دار باشد.

محمدی گفت: حسب دستور فرمانده محترم سپاه روح الله استان مرکزی مبنی بر رسیدگی به المان های نصب شده و رفع مشکلات آنها در برخی از خیابان های اراک جلسه میدانی با حضور مسئولین و مدیران شهری از جمله معاون فرهنگی سازمان زیبا منظر شهرداری اراک، رئیس بنیاد شهید اراک و جمعی از مدیران فرهنگی در خیابان شهدای اراک برگزار شد که برای رفع مشکلات تصمیمات عاجلی در نظر گرفته شد.

وی بیان کرد: در این جلسه مقرر شد در طی یک فراخوان عمومی از هنرمندان و اهالی فن برای نصب و تهیه بهتر المان های شهدا با رعایت کلیه موارد از جمله حفاظتی، ماندگاری، زیبایی و جذابیت دعوت شود و اقدامات لازم برای ساماندهی انجام شود.

مسئول مرکز حفظ آثار سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ساماندهی به المان های خیابان شهدای شهر اراک به عنوان پایلوت در دست بررسی و پیگیری قرار گرفته و امیدواریم با انجام اقدامات خوب و در خور شهدای عزیز بتوانیم این اقدامات را در سراسر استان تعمیم دهیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۶ المان جغرافیای وقایع دفاع مقدس استان مرکزی به برکت کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و شش هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی در سطح استان نصب شده، گفت:اینها از اقدامات ماندگار شهری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که ۱۴ نقطه بمباران، ۴ نقطه آموزشی، ۱۰ محل اعزام، ۷ محل ترور توسط منافقین و ۱ محل ستاد پشتیبانی جبهه در محل های مختلف استان المان آنها نصب شده است.

انتهای پیام/