نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:
فارغ‌التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی باید متمایز باشند
به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، روابط عمومی دفتر نماینده، ولی فقیه در سیستان‌و‌بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی نماینده، ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار دکتر جعفری و دکتر جمالی فر معاونین آموزشی و فرهنگی دانشگاه مذاهب اسلامی کشور گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی و فعالیت در حوزه تقریب از جهات مختلف جزء نیاز‌های مهم و ضروری نظام اسلامی است.

امام جمعه زاهدان پیش‌نیاز توفیق در این کار را اعتقاد قلبی به تقریب و سیاست‌های لازم در این حوزه دانست و افزود: دانشگاه مذاهب اسلامی در سال‌های اخیر چندان توفیقی نداشته و کار‌های زیربنایی مهمی انجام نگرفته است که این را می‌توان از آمار پایین تعداد دانشجویان این دانشگاه متوجه شد و باید توجه داشت که این آمار پایین متناسب با توان، ظرفیت و نیاز ما در کشور نیست و این اتفاق به علت عدم اعتقاد به کار در این‌حوزه است.

وی ادامه داد: تعیین سیاست و راهبرد‌های دانشگاه یکی از کار‌های اولیه و بنیادین در دانشگاه است که متاسفانه انجام نگرفته و تدوین این سیاست‌ها باید جزء اولویت‌های کاری قرار گیرد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی گفت: جدید بودن نیرو‌های دانشگاه مذاهب اسلامی و عدم سابقه در حوزه تقریب نیازمند همت و کار مضاعف است و باید از تجربه افراد قدیمی و با تجربه در قالب گروه‌های اندیشه ورز استفاده کرد.

این استاد درس خارج حوزه علمیه اظهار کرد: دقت و سرمایه‌گذاری بیشتر از لحاظ کمی و کیفی با اولویت توسعه کیفی و جذب کادر و اساتید خوب که قادر به پاسخگویی به نیاز‌ها و سوالات دانشجویان باشند نیز از دیگر نکات قابل توجه در دانشگاه مذاهب اسلامی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: یکسان بودن خروجی دانشگاه مذاهب اسلامی با سایر دانشگاه‌ها توفیق چندانی نیست و محصول این دانشگاه باید متفاوت‌تر از دیگر دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه باشد.

وی ادامه داد: فارغ التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی باید قوت علمی، نگاه جامع به مسائل بینشی، تربیتی، وحدت و جهان اسلام داشته باشند و در نگاه تنگ قومی و مذهبی محدود نشوند که چنین چیز‌هایی لازمه تمدن اسلامی است.

آیت الله محامی خاطر نشان کرد: دانشگاه مذاهب اسلامی باید برای انقلاب کادر سازی و نیرو‌هایی همراه با گفتمان انقلاب و نظام اسلامی تربیت کند.