رمضان ماه استقامت است

رمضان ماه استقامت استبه گزارش خبرگزاری بسیج از دیر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان در پیام صوتی با تبریک این ماه اظهار داشت: از این فرصت بسیار ارزنده و گرا سنگن برای عبادت و بندگی و انس با قران و روزه داری و کمک به نیازمندان و مواسات و دیگر اعمال خیر استفاده کنیم.

امام جمعه بندر دیر عنوان کرد: از همه مردم انقلابی استان بوشهر بویژه مردم شهرستان دیر بخاطر حماسه ای که آفریدید و حمایت هایی که از خدمتگزار خود داشتید تشکر کنم؛ شما با این اقدام انقلابی و آگاهانه خود نشان دادید که قدردان هستید و قدر خادمان خود را خوب می دانید و با این حرکت انقلابی خود امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیا و آمران و ناهیان از منکر را دلگرم کردید و از دیگر سو دستاورد این حرکت مقدس شما در آینده در استان ما پدیدار خواهد شد.
وی با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص) درباره عظمت ماه مبارک رمضان، گفت: روز و شب این ماه ارزشمند است و این تاج افتخار بر سر روزه داران است که خدا میزبان آنها است و در این ماه مسئله روزه داری و انس با قرآن و به تقوا رسیدن مطرح است و شقی و بدبخت کسی است که از آمرزش الهی در این ماه محروم بماند.
حسینی ادامه داد: اعمالی که انسان در این ماه انجام می دهد از اعمالی که در هزار ماه انجام می دهد برتر است و این ماهی است که آغاز آن رحمت و وسط آن مغفرت و پایانش اجابت و آزادی از آتش جهنم است.
وی با بیان اینکه برای هر چیزی زکاتی است و زکات بدن ها روزه است، خاطرنشان کرد: انسان روزه دار در حال عبادت خدا است گرچه در رختخواب خود خوابیده باشد و هنگام افطار دعای روزه دار مستجاب است.
امام جمعه دیر با اشاره به اینکه روزه آثار فراوانی همچون تربیتی، اجتماعی و بهداشتی دارد، ابراز کرد: از فواید مهم آن این است که روح انسان را تلطیف، اراده انسان را قوی و غرائض او را تعدیل می کند.
وی یادآور شد: ماه رمضان ماه صبر و استقامت است یعنی  وقتی انسان از عادات خود دست می کشد، طبیعی است این قدرت مقاومت در او تقویت می شود و می تواند در خارج از ماه رمضان در مقابل عادات زشت مقاومت کند و این ماه ماه مواسات و همدردی است.
حسینی گفت: با توجه به تشدید و گسترش بیماری کرونا، مردم همچون ماه های گذشته باز هم دستور العمل های بهداشتی را مراعات کنند تا به وضعیت زرد وارد شویم و آن وقت بتوانیم برنامه های دینی و معنوی را به طور کامل برگزار کنیم.
انتهای پیام/