قرارگاه خاتم‌الانبیا برای اجرای پروژه فاضلاب اهواز معطل تصویب قرارداد نیست؛ کار آغاز شده است‌

محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از اهواز ‌اظهار داشت: در اجرای پروژه فاضلاب اهواز قرارگاه خاتم جدیت دارد و با وجود آن‌که هنوز قرارداد این نهاد به تصویب سازمان برنامه و بودجه نرسیده است اما اجرای پروژه را آغاز کرده است.

وی افزود: قرارداد اجرا و اصلاح شبکه فاضلاب اهواز توسط قرارگاه خاتم برای تصویب به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است تا با طرح در شورای اقتصاد، پس از تصویب و اختصاص منابع مالی اعلام شود اما با این وجود قرارگاه، اجرای پروژه را آغاز کرده است و معطل تصویب قرارداد نمانده است.

مدیر شرکت آب و فاضلاب اهواز بیان داشت: قرارگاه خاتم در خصوص اجرای پروژه فاضلاب اهواز لوله گذاری خود را از سوی کوی ملت آغاز کرده است و به زودی هم از سوی شهرستان کارون نیز اجرای پروژه و لوله گذاری خود را آغاز خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: گرچه هنوز با قرارگاه خاتم قراردادی به امضا نرسیده است اما تاکنون حدود 20 درصد از روند پروژه آغاز شده است که این نشان دهنده جدیت کامل آبفا اهواز و قرارگاه خاتم در در اصلاح شبکه فاضلاب اهواز است.

 

باقری با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون حدود 80 کیلومتر از شبکه فرسوده و تخریب شده فاضلاب اهواز را تعویض کرده‌ایم و با توجه به منابع مالی اختصاص داده شده روند کار متوقف نخواهد شد و با عظمی جدی می‌توان این معظل اهواز تا حدود زیادی مرتفع کرد.

وی در ادامه با اشاره به پمپاژ جدید آب کوی عین دو اهواز بیان داشت: در کوی عین دو متاسفانه با معظل افت فشار همراه هستیم که در این زمینه پمپاژ جدید به این شبکه افزوده شده است و در حال حاضر کارشناسان شرکت آب و فاضلاب اهواز در حال بررسی و پایش میزان فشار آب در شرایط و ساعات مختلف منطقه هستند که برای رفع این معظل بتوانیم تصمیم جدید گرفته شود.

انتهای پیام