آغاز رزمایش ۸ هزار نفر گروه‌های جهادی فارس با رمز "یا علی این ابی طالب (ع) "

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، رزمایش  8  هزار نفری گروه های جهادی به مناسبت هفته بسیج سازندگی با حضور سردار زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور در شیراز آغاز شد.

سردار محمد زهرایی در این نشست اظهار داشت: در اصلاح قانون بسیج سازندگی، شخصاً از سیل سال 98 با قولی که به خانواده های شهدای جهادی دادم، پیگیری را شروع کردم و امروز پس از بیش از یک سال و نیم، این اصلاحیه آماده شده و در انتظار ورود به صحن مجلس است.

وی با اشاره به انجام اقداماتی در راستای حمایت از گروه‌های جهادی گفت: واگذاری پروژه‌های محرومیت‌زدایی مشابه آنچه که به دیگران داده می‌شود به تقویت گروه‌های جهادی می انجامد. در این راستا پروژه های آب 10 روستا امسال به گروه‌های جهادی واگذار شده‌اند.

سردار زهرایی گفت: تقویت قرارگاه‌های جهادی استان‌ها هم باعث تقویت گروه‌های جهادی در سطح استان می‌شود که این طرح هم در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی مجمع خیرین جهادی یکی دیگر از راه‌هایی که به تقویت گروه‌های جهادی می‌انجامد، گروه های جهادی را از تکیه بر سیستم بروکراسی نهی کرد و گفت: به دنبال راه‌های خارج از سیستم بروکراسی برای تقویت گروه‌های جهادی باشید.

مسئول بسیج سازندگی کشور در ارتباط با شوراها و مجامع جهادی گفت: این شوراها و مجامع، یک هویت مستقلی دارند، اگرچه هنوز به وزن شبکه‌های موجود در بسیح نرسیده‌اند و نیازمند زمان برای جا افتادن هستند.

سردار زهرایی همچنین از تدوین نقشه پنج ساله بسیج سازندگی خبر داد و گفت: محتوای این طرح، جهادی است و مسیر راه گروه‌های جهادی در این سند مشخص شده است.

مسئول بسیج سازندگی کشور، با اعلام آغاز رزمایش 8 هزار نفری گروه‌های جهادی فارس به مناسبت هفته بسیج سازندگی، با بیان اینکه این رزمایش تا کنون در چند استان برگزار شده، رمز این رزمایش را به واسطه ایام شهادت امیرالمومنین(ع)، «یا علی ابن ابی طالب» اعلام کرد و با این اعلام، رزمایش آغاز شد و تا عصر روز جمعه،  17اردیبهشت ماه ادامه دارد.

انتهای پیام/