دبیر ستاد انتخابات آذربایجان شرقی:
صندوق‌های اخذ رای در انتخابات ۲۸ خرداد افزایش یافته است

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، مرتضی محمدزاده، روز شنبه در جلسه ارزیابی آمادگی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در تبریز با بیان اینکه تمامی عوامل اجرایی انتخابات در تلاش هستند که انتخاباتی سالم، قانونی و شفاف برگزار شود، افزود: تعامل بسیار خوبی در بین هیات اجرایی و هیات نظارت وجود دارد و امید است این انتخابات نیز با حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و بدون هرگونه مشکلی برگزار شود.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات شورای شهر تبریز به صورت تمام‌ الکترونیک، اظهار داشت: نحوه اخذ رای الکترونیکی از طریق صدا و سیما، رسانه‌ها و همچنین غرفه‌های تعبیه‌ شده در نقاط پرجمعیت شهر به مردم آموزش داده می‌شود.

محمدزاده گفت: شهروندان تبریزی برای تسهیل در فرآیند انتخابات و رای گیری، کد انتخاباتی نامزدهای منتخب خود را باید به همراه داشته باشند.

وی، ادامه داد: تمامی شهرستان‌های استان برای برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد آمادگی لازم دارند.

دبیر ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: سه هزار و ۴۸۵ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای انتخابات ریاست جمهوری در استان پیش‌بینی و تمام تمهیدات لازم برای اطمینان مردم از رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اتخاذ شده است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

محمدزاده با بیان اینکه سه میلیون و ۴۳ هزار نفر در استان واجد شرایط رای دادن هستند، ادامه داد: از این تعداد، ۷۰ هزار نفر به عنوان رای‌اولی برای اولین‌بار فرصت مشارکت در انتخابات را پیدا می‌کنند.