با هدف توسعه اهداف بشردوستانه و سازماندهی تیم های عملیاتی برگزار شد؛
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین بسیج سازندگی و هلال احمر قزوین

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین؛ تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج سازندگی استان قزوین و جمعیت هلال احمر به منظور گسترش مشارکت، همفکری و همکاری در زمینه های مختلف و توسعه اهداف بشردوستانه و سازماندهی تیم های عملیاتی با حضور سرهنگ حسینیانی رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین، دکتر آصفی مدیرعامل و ابراهیمی معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر امضاء رسید.

دکتر حسن آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین در این رابطه گفت: جمعیت هلال احمر مطابق با بند ب ماده 14 قانون مدیریت بحران کشور، پیشگام در آموزش همگانی در زمینه آمادگی در برابر حوادث و بلایا می باشد و در همین راستا این تفاهم نامه با توجه به اینکه آموزش های همگانی و ترویج فرهنگ خودامدادی گاهی مهم در جهت ارتقای سطح آمادگی خانواده ها در برابر مخاطرات و شکل گیری جامعه آماده است، به امضای طرفین رسید.

وی ارتقای سطح تاب آوری و آمادگی جامعه و افزایش توان پاسخگویی مؤثر و سریع در برابر حوادث و سوانح را یکی از اهداف انعقاد این تفاهم نامه عنوان کرد و افزود: توانمند سازی نیروهای بسیج به منظور توسعه آموزش های همگانی و توانمند سازی تیم های جهادی به منظور استفاده در عملیات های امداد و نجات از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه می باشد.

آصفی افزود: هم افزایی در جمع آوری کمکهای مردمی در هنگام حوادث و سوانح و بهره مندی از توان و ظرفیت افراد آموزش دیده بسیج و هلال احمر جهت حضور در عملیات و خدمت رسانی به مناطق محروم و آسیب پذیر کشور و طرح های عام المنفعه از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه است.

وی عنوان کرد: این تفاهم نامه در راستای توسعه اهداف بشر دوستانه و همکاری و فعالیت های مرتبط با مدیریت مشارکت های مردمی در ارائه خدمات عام المنفعه در مدیریت بحران و استفاده بهینه از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود بین سازمان بسیج سازندگی و جمعیت هلال احمر استان منعقد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین با بیان اینکه این تفاهم نامه برای مدت سه سال جهت آموزش 248 گروه جهادی بین دو دستگاه منعقد شد در ادامه عنوان کرد: امیدوارم با توجه به هم افزایی و توانایی ها، امکانات و ظرفیت های خوبی که بین طرفین وجود دارد شاهد امداد رسانی سریع در زمان بحران با سرعت، دقت بیشتر و کیفیت بالاتری باشیم.

انتهای پیام/۱۰۱۰