جانشین سپاه صاحب الامر(عج) ؛
محرومیت زدایی، از اهداف مهم سپاه پاسداران است

  به گزارش خبرنگار بسیج قزوین، با حضور سرهنگ عباس برزگر جانشین سپاه استان، شفیعی فرماندار قزوین، حق گویان مدیر کل کمیته امداد، خمسه مدیر کل جهادکشاورزی، بیدخام مدیرکل اجتماعی استانداری، بخشداران الموت شرقی و الموت غربی و جمعی از مسئولین نیروی انتظامی و سپاه استان مراسم تکریم و معارفه جانشین جدید قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین برگزار شد.

سرهنگ برزگر جانشین سپاه استان در ابتدای مراسم بیان کرد: محرومیت زدایی یکی از اهداف مهم و از اولویت های اصلی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد که قرارگاه پیشرفت و آبادانی در طی چند سال اخیر فعالیت ها و اقدامات بسیار چشمگیر و خوبی را در روستاهای کم برخوردار قزوین به ثمر رسانده است.

وی گفت: محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار روستایی و دورافتاده و توجه به روستاها و توزیع عادلانه امکانات از توصیه های امام راحل(ره) بود که سپاه پاسداران علاوه بر حضور در عرصه های مختلف نظامی، فرهنگی، اجتماعی و در این عرصه هم با کمک دستگاه های اجرایی و مردم توانسته مشکلات زیربنایی بسیاری از روستاها را حل و فصل نماید و انقلابی را در روستاها ایجاد نماید.

سرهنگ برزگر در ادامه خاطر نشان کرد: حضور جوانان جهادی و پرنشاط قرارگاه و زحمات شبانه روزی آنان در خدمت رسانی به روستاهای قزوین مثال زدنی است. قرارگاه در پنج حوزه عمرانی، اشتغال، فرهنگی، تربیتی و سلامت به مردم خدمت می کند.

محمد شفیعی فرماندار قزوین در ادامه این مراسم در خصوص اقدامات قرارگاه پیشرفت و آبادانی در روستاهای شهرستان قزوین گفت: از یادگاری های ارزشمند امام خمینی(ره) در جمهوری اسلامی ایران، افتتاح نهادهای خدمات رسان از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در همه زمینه ها کمک حال دولت های مختلف بوده است و افتتاح قرارگاه پیشرفت و آبادانی هم یکی از کارهای خوب سپاه استان بود که توفیق همکاری با مجموعه قرارگاه را داشتیم و خدمات سرشاری را برای روستاها به ارمغان آوردند.

وی در ادامه افزود: تعامل و همکاری با قرارگاه پیشرفت و آبادانی سبب شد پروژه ها و اقدامات ناممکن را ممکن بسازیم و خیلی از دستگاه های اجرایی که نیازمند کمک در روستاها بودند، قرارگاه در زمینه های زیرساختی کمک های فراوانی را با کمک دستگاه ها انجام داد.

فرماندار قزوین بیان کرد: اقدامات و عملکرد بسیار خوب قرارگاه سبب شد تا در کمیته برنامه و بودجه شهرستان قزوین این تعامل و همکاری را افزایش دهیم و ۲.۵ برابر سال های قبل بودجه برای محرومیت زدایی در روستاها اختصاص دهیم. حضور قرارگاه در روستاها و تلاش برای رفع چهره محرومیت افق روشنی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران ترسیم میکند.

شفیعی فرماندار قزوین در پایان گفت: نگاه قرارگاه پیشرفت و آبادانی فقط عمرانی نبود و اگر فقط این نگاه را داشتیم در حق قرارگاه جفا می کردیم، قرارگاه فراتر از نگاه عمرانی به بخش های مهم دیگری از جمله اشتغال، فرهنگ و تربیت و سلامت مردم نیز ورود کرده و طرح های بسیاری را با همکاری دستگاه های اجرایی در روستاها به ثمر رسانده که حاصل آن، ایجاد شور و نشاط برای جوانان در روستاها شده است که اکنون پس از گذشت چند سال از حضور قرارگاه در روستاها شاهد اثرگذاری و رضایت مردم هستیم و لبخندی که با تلاش جهادگران قرارگاه پیشرفت و آبادانی بر لب های اهالی روستاها نشانده، اثر و برکت زیادی را شاهد هستیم و بنده به عنوان نماینده دولت همانند سال های قبل بیش از پیش با تعامل و همکاری سعی می کنیم بتوانیم اقدامات موثری را در روستاها به یادگار بگذاریم.

در پایان این مراسم از خدمات و اقدامات سرهنگ حمزه برین تقدیر و تشکر بعمل آمد و سرهنگ مسلم لطفی زاده به عنوان جانشین جدید قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه قزوین معرفی شد.

سرهنگ مسلم لطفی زاده فرماندهی سپاه شهرستان آبیک و تاکستان را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/۱۰۱۰