سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
کد خبر: ۸۶۰۱۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۴- ۴۰: ۱۰
احمد توکلی در جمع دانشجویان دانشگاه اراک:
"اگر میان دولت و ملت اعتماد برقرار شد، مردم در سرمایه گذاری ها بیشتر مشارکت می کنند و این باعث توسعه و رونق چرخ اقتصادی کشور می شود"
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه اراک،همایشی تحت عنوان "اقتصاد مقاومتی در شرایط پسا تحریم+ تریبون آزاد" در سالن شهید چمران دانشکده علوم پایه این دانشگاه، با حضور دکتر احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  برگزار شد.

توکلی در ابتدا با اشاره به نقش مهم قوه مجریه و قضاییه در اقتصاد مقاومتی و وظایفی که این دو قوه در راستای پیشبرد اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست، گفت: امروز وضعیت کشور در حالت رکود تورمی می باشد ، شرایطی که نرخ تولید و اشتغال پایین می باشد و نرخ تورم برای قشرهای آسیب پذیر جامعه بشدت آزار دهنده می باشد. همچنین با انتقاد از افزایش طرح ها بدون انجام آنها گفت: "درهرجایی کلنگ زیاد زده شود، روبان کم پاره می شود"

وی در ادامه به اهمیت رابطه میان دولت و ملت و سیاست گذاری های دولت و اعتماد بین مردم جامعه پرداخت و گفت: "اگر میان دولت و ملت اعتماد برقرار شد، مردم در سرمایه گذاری ها بیشتر مشارکت می کنند و این باعث توسعه و رونق چرخ اقتصادی کشور می شود"

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه سخنانش به عوامل شکنندگی اقتصاد ملی پرداخت و از مهمترین عوامل به: فساد های سیاسی، اجتماعی،فرهنگی و اخلاقی، کشمکش های سیاسی و اجتماعی، عدم تصمیم گیری صحیح در مقابل برنامه ها، ناکار آمدی برخی دست اندرکاران اقتصادی، عدم بودجه بندی صحیح، تکیه فزاینده بر تولیدات نفتی،رانت و لابی اشاره کرد.

توکلی افزود: مناطق آزاد کشور ما در اصل پایگاهی برای افزایش صادرات ملی و توسعه اقتصاد کشور هستند، اما با توجه به آمار، نه تنها هیچ صادراتی از این مناطق صورت نگرفته، بلکه پایگاه مهمی برای واردات انواع محصولات به داخل کشور شده اند و این باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به بیماری هلندی که از خانمان سوزترین عوامل شکنندگی اقتصاد هر کشوری است، ادامه داد: "در زمان های سابق در هلند، دولتمردان هلندی به یکباره مقدار هنگفتی ارز وارد کشور خود کردند و به جای سرمایه گذاری روی امور صنعتی و اشتغال زایی، آن را در امور غیر ضروری مانند زیباسازی شهرها خرج کردند که نتیجه آن رکود و تورم و مشکلات عدیده ی اقتصادی برای آن کشور شد که متاسفانه این پدیده در کشور ما نیز در حال انجام است."

در پایان نیز به موضوع جدید اما خطرناک "تجارت نفوذ" پرداخت و ادامه داد: این پدیده بسیار خطرناک و غیرقابل جبران است و مردم باید بسیار هوشیار باشند. در ایام انتخابات به کسانی که پول های کلانی خرج می کنند نباید اعتماد کرد و به آنها رأی داد، چون به راحتی همه ی وعده و وعیدهای خود را فراموش میکنند.

تریبون آزاد نیز پایان بخش همایش اقتصاد مقاومتی در پسابرجام بود که سه دانشجو با حضور در تریبون، سوالات، مشکلات، انتقادها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند که از جمله ی آنها، انتقاد به بسته ی خروج از رکود دولت، اعطای وام 25 میلیونی خودرو، تأخیر هر ماهه پرداخت یارانه ها و بی برنامگی دولت برای بهبود اقتصاد کشور بود.
 
aa2.jpg

aa3.jpg

aa4.jpg

aa5.jpg

aa6.jpg

aa7.jpg

aa8.jpg

aa9.jpg

aa10.jpg

aa12.jpg

aa13.jpg

aa14.jpg
 
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar