سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۵۲۷۷۹
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۵- ۱۴: ۱۲
رییس اداره هواشناسی گرمی اعلام کرد
سال 1394 تعداد 4745 گزارش دیدبانی هواشناسی تهیه، ثبت و مخابره شده است.
سید عیسی خانکشی‌زاده، رییس اداره هواشناسی گرمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از گرمی، با تبریک 23 مارس، روز جهانی هواشناسی به عموم هواشناسان، اقلیم شناسان، پژوهشگران و جامعه علمی کشور، اظهار کرد: تلاش‌های جدی به منظور ایجاد ایستگاه هواشناسی در شهرستان گرمی از سال 1379 آغاز شده در بهار سال 1380 به ثمر نشست و سازمان هواشناسی کشور کارشناسانی را جهت مکان‌یابی و خرید زمین به شهرستان گرمی اعزام و زمین ایستگاه هواشناسی گرمی تعیین و پس از طی مراحل قانونی ساخت ایستگاه آغاز شد که در بهمن 1382 شروع به فعالیت آزمایشی نمود.
 
وی ادامه داد: ایستگاه هواشناسی سینوپتیک شهرستان گرمی در روز بیستم اردیبهشت سال 1383 با حضور مسئولین استانی و شهرستانی بطور رسمی افتتاح و به شبکه ایستگاه‌های هواشناسی کشور پیوست.
 
وی خاطرنشان کرد: هواشناسی گرمی از نوع ایستگاه‌های سینوپتیک تکمیلی دارای کد اختصاصی بین المللی 40714 می‌باشد که براساس زمان هماهنگ شده بین المللی از ساعت 03 (UTC) لغایت 15 (UTC) به مدت 12 ساعت فعالیت نموده روزانه تعداد 13 گزارش در فرمت استاندارد سازمان جهانی هواشناسی (WMO) تحت عناوین متار و سینوپ تهیه و تا راس ساعت به مرکز هواشناسی کشور مخابره می‌کند.
 
وی با اشاره به فعالیت‌های روزانه، هفتگی و ماهانه اداره هواشناسی گرمی گفت: فعالیت‌های روزانه ایستگاه هواشناسی سینوپتیک شهرستان گرمی شامل اندازه‌گیری‌ دماهای خشک و تر، بیشینه و کمینه هوا، اندازه گیری و محاسبه فشار سطح زمین و دریا، محاسبه فشار استاندارد ایکائو(QNH)، اندازه‌گیری سمت و سرعت باد، تبخیر سطح آب، دماهای اعماق مختلف خاک(5 سانتی، 10 سانتی، 20 سانتی، 30سانتی، 50 و 100 سانتی عمق خاک) دمای حداقل سطح زمین، مقدار ساعات آفتابی(تابش خورشید)، اندازه‌گیری مقدار بارندگی(اشکال مختلف نزولات جوی)، اندازه‌گیری ارتفاع برف در صورت وجود، تخمین مقدار ابرناکی آسمان، تعیین نوع ابرها، تخمین ارتفاع ابرها، تعیین نوع و شدت پدیده‌های جوی، برآورد و تعیین مقدار دید افقی، محاسبه نقطه شبنم، فشار بخار و رطوبت هوا، تهیه گزارش‌های  به‌موقع از پارامترهای مذکور براساس کدها و روش‌های استاندارد بین‌المللی دیدبانی هواشناسی سطح زمین و مخابره آن به مرکز استان اردبیل و سازمان هواشناسی کشور تا راس ساعت  هماهنگ شده بین المللی  (UTC ) می‌باشد.
 
این مسئول گفت: همشهریان می‌توانند با ارسال کد بین‌المللی ایستگاه هواشناسی گرمی "40714"به شماره پیامک 20134 از اطلاعات هواشناسی گرمی باخبر شوند.
 
خانکشی‌زاده ادامه داد: علاوه بر آن گزارش وقوع پدیده‌های حدی، تعویض هفتگی گراف اداوات ثبات، تهیه و ارسال فرم هفتگی کنترل کیفی ایستگاه خودکار، تهیه و ارسال بولتن‌های کشاورزی 2 بار در طول هفته، تهیه و ارسال آمار هفتگی، تهیه و ارسال خلاصه آمار ماهانه شمسی، تهیه و ارسال آمار ماهانه کلیما، تهیه، کنترل و ارسال گزارشات ماهانه تحت عنوان اس سی دیتا (SCData)، برداشت و ارسال آمار ریز مقادیر ایستگاه خودکار و...از عمده وظایف ایستگاه هواشناسی گرمی است.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar