سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۶۹۲۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵- ۱۳: ۱۳
دکتر حشمت اله فلاحت پیشه:
حشمت الله فلاحت پیشه تصریح کرد:ضرورت دارد که لایحه تقسیمات کشوری به قانون تبدیل شود چون هنوز بخش عمده‌ای از تقسیمات کشوری در ایران متاثر از لابی‌گری سیاست مدیران و مسائل انتخاباتی است.
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از اسلام اباد غرب، در خصوص تهیه لایحه تقسیمات کشوری و ارائه آن به مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: ضرورت دارد که لایحه تقسیمات کشوری به قانون تبدیل شود چون هنوز بخش عمده‌ای از تقسیمات کشوری در ایران متاثر از لابی‌گری سیاست مدیران و مسائل انتخاباتی است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: موضوعاتی مانند لابی گری، دید سیاسی و نگاه انتخاباتی سبب شده است تا مردم در مناطق مختلف بخ خاطر ضعف در حوزه تقسیمات کشوری، دچار مشکلاتی هستند.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: مردم در برخی از مناطق مجبورند برای کارهای اداری خود حدود ۱۰۰ کیلومتر را طی کنند تا به شهرستان متبوع خود برسند، در حالیکه در کنار دست آن‌ها و فاصله بسیار کمتر فضای اداری در اختیار هست.

وی افزود: مشکلات تنها در این زمینه احصا نشده است بلکه نقص در تقسیمات کشوری در سایر حوزه ها نیز دارای نواقصی است.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم تاکید کرد: ضرورت دارد که این لایحه به مجلس ارائه شود وگرنه با قوانین قبلی مربوط به تقسیمات کشوری، عملا مشکلات گذشته ادامه خواهد یافت.

فلاحت‌پیشه گفت: آمایش سرزمینی به شرطی موثر است که مقولات مندرج در فصل ششم برنامه توسعه پنجم نیز وجود داشت، گنجانده شود.

وی ادامه داد: در گذشته از آمایش سرزمینی صرفا به عنوان یک بهانه برای تبعیض استفاده شده است. به عنوان مثال برخی از استان‌ها را مناسب کشاورزی تعریف کردند و‌ کارخانه‌ها را به انها ندادند ولی برخی استان های دیگر را که حتی از لحاظ کشاورزی وضع مناسبی دارند، به عنوان استان صنعتی تعریف کرده‌اند.

فلاحت‌پیشه تشریح کرد: با این تقسیمات مردم برخی استان ها تبدیل به کارگران برخی استان‌های دیگر تبدیل شدند که این ضعفی بزرگ است و این امر به بهانه آمایش سرزمینی انجام شده است.

می افزود: در آمایش سرزمینی باید عدالت اقتصادی تمام مردم کشور رعایت شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar