سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره): در این ماه فرق داشته باشیم با سایر ماهها و دنبال این باشیم که ان شاء اللَّه «لیلة القدر» را دریابیم، برکات «لیلة القدر» را که قرآن در آن نازل شده است، همه سعادت عالَم در آن شب نازل شده است و از این جهت، از همه شبهاى عالَم بالاتر است.صحیفه امام، ج‏13، ص: 36      
l_marquee
کد خبر: ۸۷۶۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۵- ۳۰: ۱۶
به گزارش سرویس بین الملل بسیج خبرگزاری بسیج،‌
مصاحبه با خانم دکتر لاویان، استاد دانشگاه و پژوهشگر کلیمی حقوق بشر در حوزه بین الملل

سوال اول: وضعیت کلی فساد اخلاقی در جامعه آمریکا را چطور ارزیابی می کنید؟  

پاسخ: بحران های بسیار زیادی در جامعه آمریکا و غرب وجود دارد. در جامعه آمریکا و غرب وجود دارد.   عمده ترین علت اصلی بروز فساد در این جوامع، به فاصله گرفتن افراد از خدا بازمی گردد و افراد خود را متصل به رنگ ها و تجملات مادی می کنند. افرادی که از باورها و اعتقادات دینی دور می شوند، به توحش می رسند. بنابراین به راحتی می توانند هر عمل شنیع غیراخلاقی نظیر تجاوز و ضرب وشتم را به راحتی می تواند مرتکب بشوند و نمونه های آن در این سال های اخیر به طور لحظه ای در شهرهای آمریکا مرتبا در حال وقوع است که از جمله پیامدهای آنها می توان به خودکشی، خودسوزی و کشتار مردم بی گناه به وسیله سلاح گرم در اماکن عمومی نظیر فروشگاه، مدرسه، دانشگاه، تجاوز به بانوان محجبه و بانوان صاحب منصب در ارتش آمریکا، افزایش بحران تبعیض نژادی بر علیه سیاه پوستان، مسلمین و سایر  ادیان توحیدی و تجاوز بر علیه مهاجرین می باشد و همه اینها حکایت از این امر دارد که نظام آمریکایی که از آن تحت عنوان جمهوری آمریکا یاد می شود، ضد مذهب، دین و رفتارهای الهی است و جامعه آمریکا در حال حرکت به سمت انحطاط اخلاقی صد در صدی است و به همین دلیل است که دولت آمریکا به دنبال این است که کشورهای دیگر را هم به دنبال خود در گرداب مفاسد اخلاقی غرق کند.

سوال دوم: تاثیر فساد اخلاقی بر فروپاشی نظام خانواده در جامعه آمریکا را چطور ارزیابی می کنید؟ 

پاسخ: خانواده موفق، خانواده ای است که افراد  در آن به هم نزدیک می شوند. در سطح پیروان ادیان الهی و اخلاق مداران دیده می شود که بزرگترین عنصر هستی، تشکیل و گرد هم آمدن افراد زیر پرچم خانواده است که اتفاقا این امر بسیار موفق می باشد. ولی زمانی که نهاد خانواده دچار فساد اخلاقی بشود این پدیده شوم، یعنی فروپاشی خانواده ها اتفاق می افتد. وقتی افراد برای خود موازین و معیارهای اخلاقی قائل نباشند، این اتفاقات رخ می دهد، همانطور که دولت یک کشور برای سرزمین های خود مرز و حدود و ثغور قائل می شود، به طور طبیعی افراد هم باید همینطور باشند، وقتی یک فرد بدن خود را در معرض دید و چشمان ناپاک دیگران قرار می دهد و افراد حریص می شوند که برای تملک بدن آن فرد اقدام کنند، افراد از آفرینش و حریم خانواده خود منحرف می شوند، یا به عنوان مثال دیگر، یکی از عوامل فروپاشی خانواده در آمریکا، رواج وحشتناک استفاده از مشروبات الکلی و مواد مخدر می باشد، به گونه ای که حتی متاسفانه دیده شده که در جامعه پزشکی آمریکا که خود را متصل به علم و دانش می دانند، فرد پزشکی به دلیل اعتیاد به الکل دست به اسلحه برده و همسر خود را به قتل رسانده است.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: