آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار سردار غیب پرور:

عراق،سوریه و یمن تا بسیجی پیدا نکرد،موفق نشد/اسلام با بسیج پیشرفت کرد/غربی ها از گسترش بسیج عصبانی و ناراحتند

رئیس سازمان بسیج مستضفعین گفت: سرمنشا بسیاری از ناهنجاری های فرهنگی،بهائیت است.
کد خبر: ۸۷۹۵۸۷۵
|
۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۳
به گزارش خبرگزاری بسیج، لحظاتی قبل اولین دیدار سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین به همراه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج، معاون روابط عمومی و  فرهنگی این سازمان به همراه فرمانده سپاه قم با آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دفتر معظم له انجام پذیرفت.
 
در ابتدای این دیدار، سردار غیب پرور ضمن تقدیر از این مرجع تقلید شیعیان؛ هدف از دیدار با مراجع را این گونه بیان کرد: اعتقاد دارم مادامی که دستمان در دست روحانیت به ویژه مراجع معظم تقلید باشد، انحرافی در ما به وجود نخواهد آمد.
 
وی با تاکید بر اینکه باید با تلمذ از محضر مراجع، اسلام ناب را از آنان فرا بگیریم، تصریح کرد: نقش مراجع در انقلاب اسلامی موثر بوده و همواره در مواقع گوناگون این نظام یاری گره ارزش های ناب بوده اند.
 
رئیس سازمان بسیج مستضفعین فعالیت های فرهنگی را اصلی ترین برنامه بسیج خوانده و گفت: سرمنشا بسیاری از ناهنجاری های فرهنگی،بهائیت است و دشمن تلاش دارد تا امروز به جای توپ و تفنگ با ابزار فرهنگی ما را شکست دهد و لذا بدترین جنایات را به نام اسلام انجام می دهند.
 
وی ضمن تشکر از برادر مجاهد و پرتلاش، سردار نقدی بیان کرد: باید ظرف بسیج طوری باشد که هر کس نظام را قبول دارد، در بسیج حضور داشته باشد چرا که بسیج، حزب و گروه خاصی نبوده و بسیج حزب انقلاب اسلامی است.
 
در ادامه این دیدار، آیت الله العظمی مکارم شیرازی ضمن تبریک انتصاب سردار غیب پرور به حکم مقام معظم رهبری بیان کرد: اسلام با بسیج پیشرفت کرده و لشکر پیغمبر نیز همگی بسیج بودند.
 
ایشان در همین خصوص ادامه داد: بسیجیان پیغمبر افرادی بودند که همگی سلاح و مرکب و گاه مواد غذایی را نیز شخصا برای جنگ می آوردند؛ یعنی بر خلاف لشکرهای غربی و تکفیری های مزدور که با پول های هنگفت به میدان جنگ می آیند.
 
این مرجع تقلید بسیج را یک جمعیت فرهنگی خوانده و تاکید کرد: برنامه های فرهنگی بسیج باید بیشتر شده و تقویت گردد.
 
آیت الله العظمی مکارم شیرازی، بسیج را متعلق به گروه،قشر و سن خاصی ندانسته و عنوان نمود: باید بسیج همه جا را فرابگیرد چرا که دشمن تلاش می کند با بسیج مقابله نماید، حال آنکه امروز فرهنگ بسیج به حمدالله در حال صدور به کشورهای دیگر بوده و عراق و یمن و سوریه تا بسیجی پیدا نکرد، موفق نشد و لذا غربی ها از گسترش بسیج عصبانی و ناراحتند.
 
ایشان با اشاره به آمادگی لشکر بسیج در نبرد با دشمن گفت: باید بسیج در تمام مسائل جامعه حضوری فعال داشته و از تمام منافع جامعه اعم از محیط زیست، فرهنگی،عمرانی، اجتماعی و ... پیشتیبانی نماید.
 
آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان با توجه به آسیب های موجود در جامعه تصریح کرد: فضاهای آلوده مجازی، امروز به منجلابی تبدیل شده که باید بنیه خودمان را در برابر این میکروب ها و انگل ها با تقویت ایمان و تقوا، بیمه نماییم و بسیجیان را در این حوزه مقاوم کنیم.
ارسال نظرات
آخرین اخبار