حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: برای تکرار حوادث ضد امنیتی 88 برای انتخابات آیندههیزم جمع می کنند و اینگونه تجهیزات وارد کردند و بنای تکرار آن روزها را دارند.
کد خبر: ۸۸۰۲۶۲۳
|
۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹
جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری بسیج پیرو اظهارات رئیس دستگاه قضا درباره انتقال تجهیزات فنی امنیتی به ساختمان پاستور بیان کرد: ما چند سند در ارتباط با فتنه 88 داریم که تاکنون بخش فنی فتنه 88 به اطلاع مردم رسیده نشده و آنچه تاکنون به اطلاع مردم رسیده فقط بخش‌های سیاسی آن بوده است.

 یکی از بخش‌های فنی فتنه 88؛ وارد کردن تجهیزات مخابراتی و پارازیت انداز بود

کریمی قدوسی در توضیح این مطلب عنوان کرد: یکی از بخش‌های فنی فتنه 88، وارد کردن تجهیزات مخابراتی و پارازیت انداز برای ایجاد اخلال در شبکه‌های صداوسیما در زمان فتنه 88 بود، این تجهیزات توسط مهدی هاشمی از طریق سرویس‌های انگلیسی وارد تهران شد و در دستگاه‌های مختلفی نیز نصب شد و توانست شبکه یک صداوسیما را در آن برهه برای مدت 5 دقیقه مختل کند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: این موضوع به خاطر ایجاد پارازیت‌هایی بود که آن زمان در سیگنال‌های صداوسیما فرستادند و آقای عسگری رئیس فعلی صداوسیما به‌اتفاق چند نفر در بالگرد بر فراز تهران به دنبال پیدا کردن مرکز پارازیت بر روی شبکه‌های صداوسیما بود که آن را پیدا کرده و مختل کردند.

وی بابیان اینکه این بخش از ده‌ها بخش فنی فتنه 88 با محوریت مهدی هاشمی بود گفت: این تجهیزات توسط دولت خبیث انگلیس در اختیار مهدی هاشمی و شبکه فتنه قرار داده شده بود که عملا نظام جمهوری اسلامی نتواند لحظه به لحظه مسائل مهم را در بحث فتنه به اطلاع مردم برساند و آن اخلالی که در بحث انتخابات ایجاد کردند را بتوانند پیگیری کنند.

برخی بنای فضای دوقطبی کردن انتخابات ریاست جمهوری آینده را دارند

نماینده مردم مشهد در ادامه با اشاره به اظهارات رئیس دستگاه قضا بیان داشت: اظهارات مهم آیت الله آملی لاریجانی درباره ورود تجهیزات فنی و امنیتی به داخل ساختمان پاستور در همین ارتباط است و ظاهرا بنا دارند فضای انتخابات ریاست جمهوری 96 را به سمت دوقطبی کردن پیش ببرند و برای تکرار حوادث ضد امنیتی 88 برای انتخابات آینده نیز هیزم جمع می کنند و اینگونه تجهیزات وارد کردند و بنای تکرار آن روزها را دارند و بدون پشتیبانی سرویس‌های جاسوسی دنیا مثل انگلیس، امریکا، کانادا، فرانسه و موساد راه به جایی نمی‌برند بنابراین در بحث فتنه این بخش فنی قضیه ایست که گفته نشده و لذا این اظهارات رئیس قوه قضائیه آغاز تشریح بحث‌های فنی و سخت فتنه 88 بود تا به این نتیجه برسند.

نماینده مردم مشهد اظهار داشت: جریان فتنه با استقرار دولت آقای روحانی، بازگشته است و تلاش دارد که از ظرفیت دولت و جایگاه قانونی آن اتاق‌های پاستور و مکان‌های امن دولت برای ایجاد شبکه امن و اتاق‌های فکر و مراکز تصمیم‌گیری که به‌صورت خوشه‌ای در فتنه نیز حضور داشتند در اختیار بگیرد؛ نمونه های آن جلسه جماران، بنیاد باران و جلسه صبحانه که مشهور است.
    
دلایل ترک پاستور توسط رئیس جمهور

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: اخیرا نیز شاهد هستیم که آقای روحانی ساختمان پاستور را ترک کرده؛ همان‎طور که آقای هاشمی در کاخ مرمر نشسته، رئیس جمهور پاستور را تحویل برادر و فرزندانش داده است و خودش در کاخ سعدآباد نشسته و صبح‌ها ساعت 10 سرکار می‌آید و ساعت 14 آنجا را ترک می‌کند؛ یکی از علت‌هایی که به کاخ سعد آباد رفته همین ورود تجهیزات فنی و امنیتی ارتباطی و مخابراتی و شنود و ضد شنود است؛ در واقع نه اینکه آقای روحانی این کارها را انجام دهد، اما این اقدامات چتر ضد امنیتی برای قضایای فتنه شده است که خواهش می‌کنیم از دستگاه قضایی از آنجایی‌که پرونده‌ها را در اختیار دارد برای مردم بیشتر این مسائل را تشریح کند و مسئولین امنیتی نیز بخش فنی تهدیدات را در قالب اصحاب و سران فتنه به خصوص در دولت یازدهم پیگیری کنند.

نماینده مردم مشهد بابیان اینکه در دولت یازدهم بسیاری از اصحاب فتنه امور را به دست گرفته اند توضیح داد: به‌عنوان نمونه در وزارت آموزش و پروش شاهد تعداد زیادی از عزل و نصب‌ها هستیم و نمایندگانی را معرفی می‌کنند و به‌عنوان معاون خود به صحن مجلس می‌فرستند که در گذشته و در مجلس هشتم در فتنه بودند.

وی با اشاره به بخش دیگری از اظهارات رئیس قوه قضائیه درباره بابک زنجانی گفت: طبق این اظهارات؛ بابک زنجانی چند میلیارد تومان به ستاد انتخاباتی آقای روحانی در زمان انتخابات ریاست جمهوری کمک مالی کرده و همچنان که دولت تاکنون برای بازگرداندن پول‌های به یغما رفته بابک زنجانی از بانک‌های خارجی تلاشی نمی‌کند.

کریمی قدوسی درباره فردی به نام مالامیر نیز بیان داشت: این فرد که از فعالان فتنه است و حسین فریدون در ارتباط با او که 4 هزار میلیارد تومان بدهی داشته با میانجگری مشکل او را حل می‌کند که این هفته در صحن مجلس تذکری به رئیس جمهور درباره حسین فریدون داده شد مبنی براینکه چرا با برادر خود برخورد و او را عزل نمی کنید؟

نماینده مردم مشهد در ادامه تاکید کرد: مجموعه‌ای از فسادها و فتنه های سخت و سنگین درهم تنیده وجود دارد که یک بخش از آن در دست اصحاب فتنه است و یک بخش دیگر آن نیز در دست سرویس‌های جاسوسی است؛ محوریت انسجام دهی آن نیز در دست جریان آقای هاشمی است، لذا از دستگاه قضایی خواهش می‌کنیم که قبل از وقوع فتنه جدید علاج کنندو این سوال مطرح است که چرا حسین فریدون را احضار و بازداشت نمی‌کنند؟ تا چه زمانی ملت ایران از ناحیه اقوام قدرت و ثروت سیلی بخورند و امنیت آنها به خطر بیفتد.

سوال از وزیر اطلاعات و دستگاه‌های مسئول درباره انتقال تجهیزات به پاستور

نماینده مردم مشهد با تاکید براینکه بایستی از اتفاقات گذشته و اول انقلاب عبرت بگیریم و قبل از اینکه مجدد از داخل ضربه‌ای بخوریم باید جلوی ضربات گرفته شود خاطرنشان کرد: بنده به‌عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در اولین جلسه کمیسیون بحث وارد کردن تجهیزات مخابراتی و فنی امنیتی را به‌عنوان یک مسئله مورد سوال قرار می‌دهم  و از وزیر اطلاعات و دستگاه‌های دیگر به‌صورت رسمی سوال خواهم کرد.

دستگاه قضائی با مفاسد برخورد کند

کریمی قدوسی در ادامه حول اظهارات رئیس دستگاه قضائی گفت: آقای نهاوندیان و آقای حسین فریدون باید احضار شوند، اما مردم این سوال را از دستگاه قضایی دارند که چرا این کار را انجام نمی‌دهد و چرا باید بگذارید فتنه شعله‌ور شود و کشور ناامن شود بعد بحث احضار این دست افراد صورت گیرد؟
 
وی در ادامه این گفته خود خطاب به دستگاه قضایی بیان کرد: شما در جایگاه مدعی‌العموم و کرسی قضاوت نشسته‌اید و باید از مردم و امنیت کشور دفاع کنید و همچنان که در مقابل فتنه ایستاده‌اید با اقدامات خود می‌توانید از فتنه آینده جلوگیری کنید، بنابراین ملت ایران از دستگاه قضایی کشور می‌خواهد که کوچکترین نرمشی نشان ندهد و به وظیفه خود عمل کند، بایستی در حکومت دینی این‌طور باشد که کسی که  تخلف کرد، فرقی نمی‌کند رئیس جمهور باشد یا یک شهروند عادی همه در برابر قانون مساوی هستند، چطور است که در کشوری مثل کره جنوبی که مردم آن دین هم ندارند، رئیس جمهور آن یک تخلف کوچکی می‌کند و به یکی از دوستان خود رانتی می‌دهد و از این جهت نزد مردم گریه هم کرد، اما مردم کره قبول نکردند و او را وادار به استعفا کردند، اما درحال حاضر با نزدیکان رئیس جمهور برخورد نمی شود، ضمن اینکه خبر داریم که دستگاه‌های قضایی اینها را احضار می‌کند اما بایستی برخورد کند و این مسائل را علاج کند و به مردم گفته شود و کشور امن شود.
 
 پشت پرده‌های انتخابات سال آینده

عضو کمیسیون امنیت ملی در ادامه با اشاره به انتخابات سال آینده و فعالیت های شخص حسام‌الدین آشنا عنوان کرد: این فرد از امور تیم رسانه‌ای آزاد شده و به دستور آقای روحانی باید فقط متمرکز  روی مناظرات رئیس جمهور با رقبای او در انتخابات شود که نتیجه مناظره به چه صورت باشد و از محمد قوچانی دعوت می‌شود که مشاور رسانه‌ای آقای روحانی شود و از آنجایی که این فرد دارای محکومیت است و نمی‌توانند او را به‌کارگیری کنند لذا گفته می‌شود که همه کارها را انجام دهد ولی اسمی از او در میان نباشد اما در عین حال سرویس مالی و خدماتی به او داده می‌شود.

 دلایل انتخاب احمدی به‌عنوان معاون سیاسی وزارت کشور

کریمی قدوسی با اشاره به انتخاب احمدی به‌ عنوان معاون سیاسی وزارت کشور عنوان کرد: این فرد به تاکید شخص رئیس جمهور انتخاب شده و از آنجایی‌که معاون سیاسی وزارت کشور رئیس ستاد انتخابات می‌شود از یک اختیاراتی برخوردار است که یکی از آن اختیارات تمدید زمان انتخابات است؛ ضمن اینکه به نظر می رسد دولت می خواهد با دور زدن وزیر کشور، به طور مستقیم با معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات ارتباط برقرار کند و این اقدامات احتمالا قطعات پازلی است که دولت برای انتخابات تدارک دیده و یکی پس از دیگری کنار هم چیده می‌شود.
 
نماینده مردم مشهد در ادامه مطرح کرد: یکی از موضوعاتی که در دوران مسئولیت جدید در معاونت سیاسی وزارت کشور و حضور احمدی به عنوان رئیس ستاد انتخابات به شدت نسبت به آن احساس خطر می شود این است که برخی جریانات درپی ایجاد پاپوش برای سپاه و بسیج هستند که یکی از اولویت‌های آنها متهم کردن سپاه و بسیج در مسئله انتخابات و ادعای دخالت آنها در انتخابات است و این جریان از الان برای آن در حال تدارک است.
 
کریمی قدوسی در خاتمه تاکید کرد: نباید بگذاریم انتخابات نا امن شود بلکه بایستی انتخابات در یک شرایط کاملا توام با آرامش و رقابت سالم برگزار شود و جلوی این این‌گونه ناامنی‌ها گرفته شود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار