سرویس های خبری
‌استان ها
‌اقشار
سایر خدمات
r_marquee
امام خمینی(ره):من در میان شما باشم یا نباشیم نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد/پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت شما آسیب نبیند. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار وابسته به مجلس راه یابد . . . و از همه نمایندگان خواستارم که با کمال حسن نیت و برادری با هم مجلسان خود رفتار و همه کوشا باشند که قوانین، خدای نخواسته از اسلام منحرف نباشد و همه به اسلام و احکام آسمانی آن وفادار باشید تا به سعادت دنیا و آخرت نائل آیید       
l_marquee
bolet_tele
bolet_tele
کد خبر: ۸۸۱۲۵۵۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۵- ۳۳: ۰۹
غنی نژاد عنوان کرد؛
یک اقتصاددان با انتقاد از دولت نسبت به عرضه ۵ هزار دلار ارز به هر نفر با قیمت مداخله ای در صرافی منتخب بانک مرکزی طی روزهای گذشته، آن را یادآور سیاست تلخ دهه هفتاد عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج،  موسی غنی نژاد در همایش سیاستهای پولی و چالش های بانکداری و تولید گفت: کنترل تورم از ابتدای دولت یازدهم آغاز شده و همچنان ادامه دارد، این در حالی است که دولت توانسته تورم را به نحو احسن کنترل کرده و انتظارات را مدیریت نماید، ضمن اینکه امسال با رشد اقتصادی قابل توجهی مواجه هستیم که به نظر می رسد نتیجه به ثمر رسیدن برجام بوده که اکنون ثمرات آن را مشاهده می کنیم.

این اقتصاددان افزود: برجام در رشد تجارت خارجی و افزایش درآمدهای نفتی اثرگذار بوده است، اما به هرحال خطراتی نیز به واسطه آن اقتصاد ایران را تهدید می کند که مقامات مسئول و ریاست بانک مرکزی نیز به این مسائل به خوبی اشراف دارند، ولی باید به این نکته توجه داشت که به رغم کاهش تورم، این نگرانی وجود دارد که افزایش نقدینگی مشکل ساز شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون این موضوع که بنگاههایی که موفق هستند، رویشان فشار برای دریافت مالیات و تحت فشار قرار دارد، مشکل ساز شده و اگرچه صدایشان درنمی آید ولی ما خبر داریم که واقعیت دارد اما در حال حاضر فقط بنگاههای مشکل دار در معرض توجه قرار دارند.

به گفته غنی نژاد، اگرچه نقدینگی در تورم انعکاس نیافته است اما در تورم نمود پیدا خواهد کرد، این در حالی است که نگرانی از کاهش نرخ سود نیز در ترکیب تغییر نقدینگی نیز از سپرده های درازمدت به کوتاه مدت رفته است که باید از سوی مقامات دولتی پاسخ داده شود. مابه التفاوتی که وجود دارد چشمگیر نیست.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
گزارش خطا
نظر ‌بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
tr_sar
آخرین اخبار
tc_sar
tl_sar
tr_sar
پر بیننده ها
tc_sar
tl_sar